AKS Resovia Rzeszów wywalczyła awans do Finału MP Juniorów
Utworzono: 2014-04-08 14:48:40

Siatkarze AKS Resovia Rzeszów podczas Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Bełchatowie wywalczyli awans do Finału Mistrzostw Polski!

Pierwszego dnia turnieju zespół AKS-u podejmował ekipę Norwida Częstochowa. Niekwestionowanym liderem tego meczu był zespół z Rzeszowa, który w trzech setach rozprawił się z rywalami.

AKS Resovia Rzeszów Norwid Częstochowa 3:0 25:16, 25:22, 25:18
Drugiego dnia gospodarz turnieju podejmował drużynę z Rzeszowa. W premierowej odsłonie było sporo emocji, dopiero po grze na przewagi drużyna Resovi zapisała tego seta na swoim koncie (29:27). Trzy kolejne sety to już dobra gra zawodników EKS Skry Bełchatów. W konsekwencji tego rzeszowianie musieli uznać wyższość drużyny z Bełchatowa.

Skra Bełchatów AKS Resovia Rzeszów 3:1 27:29, 25:22, 25:23, 25:18

W walce o awans liczyły się wszystkie zespoły, gdyż po drugim dniu turnieju wszystkie miały na swoim koncie po trzy punkty. Tego dnia Resovia zagrała znacznie lepiej, niż przed dzień z gospodarzami turnieju. Dobra postawa zawodników AKS nie pozwoliła na wygranie chociażby seta drużynie AT Jastrzębski Węgiel I.

AKS Resovia Rzeszów AT Jastrzębski Węgiel I 3:0 25:20, 25:23, 25:20
Drugie premiowane awansem miejsce zajęli zawdonicy EKS Skry Bełchatów wygrywając pewnie z drużyną z Częstochowy.