AGH Kraków pokonuje Szóstkę
Utworzono: 2016-01-19 14:14:37 - Autor: AW

Zawodniczki AGH Kraków potrzebowały 4 setów, aby wygrać z drużyną Szóstki Mielec.

Nie był to łatwy mecz  dla obu drużyn. Mielczanki chciały pokazać, że potrafią grać w siatkówkę  i  ... coś ugrać , a Krakowianki, jak przystało na wicelidera chciały wygrać . W początkowej fazie meczu pomimo ambitnej postawy i walki o każdą piłkę to krakowski zespół zdobywał punkty. W dwóch kolejnych  setach trwała równa walka, punkt za punkt. Mielczankom dopisało szczęście i trzeci set na przewagi wygrały właśnie one. Czwarty set i kolejne emocje. Zadna z drużyn nie chciała odpuścić.   Walka trwała do ostatnich piłek,  jednak dwa błędy w zagrywce popełniły zawodniczki Szóstki , co dało jednopunktową przewagę krakowskiemu AGH. Ostatnią piłkę w meczu zdobyły Krakowianki po błędzie w rozegraniu mieleckiej drużyny. Wśród Mielczanek dobry występ zanotowała Magdalena Pajda , która zdobyła 11 punktów w ataku,  3 asy  serwisowe oraz 1 punkt po  bloku ,  a także  Ola Szymańska (65% skuteczności ataku)  oraz  Wiktoria Murdza w obronie i przyjęciu  na poziomie 76% dobrego przyjęcia.

Jak wyglądał mecz odzwierciedlają wyniki w poszczególnych setach.

AGH Kraków - UKS Szóstka Mielec 3:1 (25:22, 25:19, 28:30, 26:24 ) I set: 7:3, 12:8, 18:12, 25:22
II set: 4:6, 10:10, 15:15, 22:18, 25:19
III set: 3:7, 10:10, 16:14, 20:20, 28:30
IV set: 5:5, 9:11, 15:15, 21:19, 26:24

Skład UKS Szóstka Mielec: M.Pajda, S.Piechota, N.Murdza, A.Szymańska, S.Kusik, K,Półchłopek, W.Murdza (libero) oraz P.Petrykowska, W.Pasierb, G. Fryc, K.Krzysztofik, K.Żelazko