1/2 MP Kadetów: Pewne zwycięstwo AKS-u na inaugurację turnieju półfinałowego
Utworzono: 2015-04-24 20:04:04 - Autor: Barbara Setlik

1/2 MP Kadetów: Pewne zwycięstwo AKS-u na inaugurację turnieju półfinałowego

W pierwszym spotkaniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetów na przeciwko siatki stanęły drużyny AKS-u Rzeszów oraz Gwardii Wrocław. Podopieczni trenera Artura Łozy nie pozwolili rozegrać się swoim rywalom i odnieśli pewne zwycięstwo na inaugurację turnieju.

Inauguracyjną odsłonę w spotkaniu od prowadzenia rozpoczęli zawodnicy z Wrocławia, którzy przy zagrywkach Nowaka objęli prowadzenie (1:4). Dłużni nie pozostawali jednak rzeszowianie, a kiedy w polu serwisowym pojawił się Sławek Busch, podopieczni Artura Łozy doprowadzili do remisu, po 4. Od stanu 5:4 na boisku zaczęła toczyć się wyrówna walka, jednak nie to zatrzymania byli Bartosz Golesz oraz Michał Marszałek, którzy kończyli kolejne kontrataki. Kiedy przewaga AKS-u urosła do czterech oczek, o czas poprosił szkoleniowiec z Wrocławia (10:6). Własne, proste błędy zespołu Gwardii sprawiały, że swoje prowadzenie powiększali gospodarze (13:7). Mimo, że na parkiecie po stronie gości pojawiali się zmiennicy, nie byli oni w stanie powstrzymać dobrze spisujących się miejscowych (17:9). W końcówce pierwszego seta kolejną serię zagrywek zapisał na swoim koncie Busch (22:10). Pojedynczy blok Norberta Hubera dał rzeszowianom pierwszą piłkę setową, a dwudzieste piąte oczko asem serwisowym zdobył Maksymilian Starzec (25:13).

Drugą partię tym razem lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy szybko wypracowali sobie kilku punktowe prowadzenie (4:2). Na środku niezawodny był Norbert Huber, którego nie byli w stanie powstrzymać wrocławscy środkowi (6:4). Przy zagrywkach Michała Marszałka, prowadzenie rzeszowian wzrastało, bowiem zawodnicy Gwardii nie mogli poradzić sobie z serią serwisów przyjmującego miejscowych (10:4).  Kilka punktowych bloków Marcina Karakuły sprawiło, że po zmiany musiał sięgnąć szkoleniowiec gości. Przy stanie 14:11 o pierwszy czas w spotkaniu zmuszony był poprosić trener Artur Łoza. Kiedy obydwa zespoły powróciły pod siatkę, dobrymi zagrywkami zapunktował Sławek Busch, a kolejne ataki Marszałka, pozwoliły rzeszowianom ponownie powiększyć prowadzenie (17:12). Taktyczny serwis Jakuba Burnatowskiego, pozwolił ustawić punktowy blok Huberowi oraz Karakule (19:13).  Mimo prostych błędów gospodarzy w końcówce seta, drugą partię kiwką zakończył rzeszowski przyjmujący (25:21).

Trzecią a zarazem ostatnią partię w spotkaniu od zagrywek rozpoczął Sławek Busch (3:1), a punktowe bloki Norberta Hubera nie pozwalały wrocławianom kończyć kolejnych akcji (6:3). Dobrze na lewym skrzydle spisywał się Nowak, jednak dłużny nie pozostawał mu Michał Marszałek, który raz po raz wbijał gwoździe w parkiet swoich rywali (10:8). Przy pięciopunktowym prowadzeniu drużyny AKS-u o czas poprosił szkoleniowiec z Wrocławia (13:8). Przez chwilę na boisku toczyła się wyrównana walka, jednak kilka oczek przewagi miejscowych pozwalało im spokojnie kontrolować swoją grę (16:9). Ostatnie akcje w meczu należały do Kacpra Wasilewskiego, a cały pojedynek atakiem z prawego skrzydła zakończył Marszałek (25:17).  

AKS V LO Rzeszów - KS Gwardia Wrocław 3:0
(25:13, 25:21, 25:17)

Składy zespołów:
AKS: Marszałek, Golesz, Huber, Busch, Karakuła, Starzec, Drążek (libero) oraz Wasilewski, Burnatowski, Baran 
KS: Linkowski, Jajor, Szubart, Malicki, Cierniak, Nowak, Lebioda (libero) oraz Curkowicz, Krzyszycha, Jarmuż, Balcer, 

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas