Zoom Open 2014 w Janowie Lubelskim rozstrzygnięty
Utworzono: 2014-08-26 01:16:17 - Autor: Patryk Polek

Turniej ZOOM OPEN 2014 został rozegrany w dniach 23-24.08.2014 na boiskach Parku Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Impreza siatkarska stała na wysokim poziomie organizacyjnym jak i czysto sportowym. Ostatecznie w rozgrywkach wzięło udział 48 uczestników z całej Polski.

Organizatorzy gościli zawodników m.in. z: Radomia, Warki, Lublina, Kraśnika, Stalowej Woli, Rzeszowa, Niska, Siedlec, Chobrzan, Tarnobrzega, Godziszowa, Krakowa, Biłgoraja oraz Kielc. Pierwszego dnia turnieju rozegranych zostało 36 spotkań na 3 profesjonalnie przygotowanych boiskach. Pod koniec dnia została wyłoniona finałowa "ósemka", która przeszła do następnego dnia rozgrywek. 24.08.2014 wznowiono zmagania w deszczowej pogodzie, jednak motywacja zawodników oraz organizatorów pozwoliła przeprowadzić zawody do końca.

W meczach półfinałowych zmierzyli się: Płecha/Oleksy - Kiernoz/Malec (0:2) oraz Hasiak/Majewski -Warzocha/Witek (2:1). Ostatecznie Turniej wygrała utytułowana para Kiernoz/Malec pokonując w finale pare Hasiak/Majewski (2:0), w meczu o trzecie miejsce para Płecha/Oleksy pokonała gości z Rzeszowa - Warzocha/Witek (2:0). Wszystkie 4 pary zostały nagrodzone pucharami, nagrodami rzeczowymi i finansowymi. Dla przypomnienia: I mc-e - 1200zł, II mc-e - 800zł, III - 600zł, IV mc-e - 400zł.

Organizatorzy wybrali MVP turnieju, którym został Bartek Malec. Zawodnik otrzymał w nagrodę piłkę Mikasa VLS 300. Wielkie podziękowania dla organizatorów i sponsorów. W szczególności Panu Andrzejowi Majkowskiemu z Parku Zoom Natury, Panu Jarkowi Bańce z SKF ESKA Janów Lubelski, Stowarzyszeniu Miłośników Siatkówki  Park Volley z Krakowa - Pani Katarzynie Czachor i Maćkowi Oleksemu, Panu Michałowi Płecha jak również sędziom, którzy sprawnie przeprowadzili. Sedzią głównym był Pan Piotr Filipek z Krakowa.

- Turniej ZOOM OPEN 2014 odbył się w malowniczym Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim, turniej okrzyknięty sukcesem organizatorów, którzy dopieli wszystko na profesjonalnym poziomie. W turnieju wystartowało 24 pary z całej Polski, W sobote 23.08 rozegrano 36 spotkań, które wyłoniły finałową "ósemkę". Organizatorzy dopieszczali uczestników darmowym całodziennym wyżywieniem w postaci rozmaitości na grillu, na ochłodę sobotniego dnia były darmowe lody, a dla spragnionych emocji darmowe korzystanie z Parku Linowego. Kazdy z uczestników otrzymał w ramach wpisowego koszulkę meczową oraz identyfikator, który upowaznial do korzystania z ww. korzyści turnieju - szczegołowo opisywał główny pomysłodawca zawodów, Michał Płecha, który wraz z Bartoszem Oleksym mógł cieszyć się z trzeciego miejsca w turnieju.

Organizatorzy pragną również podziękować sponsorom i partnerom strategicznym, bez których turniej nie mógł by się odbyć z takim rozmachem, a są nimi: X-Light Fotografia&Reklama - Przemysław Kołtyś, Oficjalna Woda Turnieju - Buskowianka, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ESKA", Hotel DUO **** SPA,MEGTECH, Hotel Królewski, Bank PKO BP, MOSiR Janów Lubelski, POLARIS, WOBISTAL, Urząd Miasta - Burmistrz Krzysztof Kołtyś, WARBUD.

Patronat medialny nad turniejem oprócz naszego portalu - www.podkarpackasiatkowka.pl, objęli także: Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa, Portal LUBSPORT.pl, Beachvolleyball.pl, Gazeta Janowska, WZPS Lublin.

- Wracamy za rok z nowymi pomysłami, z wiekszą pulą na nagrody i mamy nadzieję większą frekwencją bardzo dobrych par z całego kraju. Do zobaczenia - zakończył Michał Płecha.