XXVI Turniej piłki siatkowej o memoriał im. J.Gondeli w Rakszawie
Utworzono: 2016-03-21 12:15:21 - Autor: Roman Dec - sekretarz TKF

XXVI Turniej piłki siatkowej o memoriał im. J.Gondeli w Rakszawie

W dniach 11 – 16 marca w sali sportowej ZSTG w Rakszawie odbył się XXVI Memoriał im Józefa Gondeli .

Święto piłki siatkowej w Rakszawie.

W dniach 11 – 16 marca w sali sportowej ZSTG w Rakszawie odbył się XXVI Memoriał im Józefa Gondeli . W tym roku w ramach rozgrywek rywalizowały ze sobą szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz drużyny męskie  łącznie ok 200 zawodników i awodniczek. 
Tegoroczne święto siatkówki w Rakszawie było wyjątkowo, ponieważ siatkarki i siatkarze pierwszy raz rozgrywali swoje mecze na zmodernizowanej hali sportowej. Pierwszy dzień turnieju należał do najmłodszych sympatyków siatkówki czyli uczniów szkół podstawowych. Brały w nim udział zespoły z podstawówek z Gminy Rakszawa. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców najlepsze okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rakszawie. Drugiego dnia memoriału rywalizowały ze sobą gimnazjaliści z: Giedlarowej, Rakszawy i Żołyni. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Żołyni, natomiast wśród chłopaków zwyciężyła reprezentacja gospodarzy czyli Gimnazjum w Rakszawie. Trzeci dzień turnieju należał do szkół średnich. Wśród żeńskich drużyn rywalizowały z sobą: reprezentantki ZS nr 3 w Łańcucie, liceum w Żołyni, a także żeńska sekcja TKF-u Rakszawa. 
Ostatecznie to dziewczyny z Rakszawy wywalczyły pierwsze miejsce. Trzeciego dnia memoriału na parkiecie ZSTG występowały także zespoły męskie: ZST Łańcut, ZSTG Rakszawa i LO w Żołyni. Tutaj najlepsi okazali się zawodnicy z ZST Łańcut.
Pomimo, tego że każdy dzień memoriału był pełen sportowych emocji to prawdziwą przysłowiową „wisienką na torcie:” były ostatnie dwa dni   turnieju. Wtedy, odbyła się rywalizacja drużyn męskich. Wzięło w niej udział 5 zespołów: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, AZS URZ, CS PSP Częstochowa, KW PSP Rzeszów, TKF Rakszawa. Po zaciętej walce pierwsze miejsce wywalczył AZS URZ. Na podium znalazły się również: TKF Rakszawa i KW PSP Rzeszów.   

Turniej pod honorowym patronatem Wójta gminy Rakszawa  został zorganizowany przez Zespół Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie, Towarzystwo Kultury Fizycznej w Rakszawie, Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas