Witek/Kozioł wygrali turniej w Pustkowie-Osiedlu
Utworzono: 2015-07-23 23:09:46 - Autor: Patryk Polek

Witek/Kozioł wygrali turniej w Pustkowie-Osiedlu

W niedzielę, 19 sierpnia, rozegrany został turniej siatkówki plażowej w Pustkowie-Osiedlu koło Dębicy. Na placu boju stanęło ponad 20 par.

Zawody rozgrywano systemem brazylijskim. Z racji tego, że turniej odbywał się na jednym boisku, grano jednego seta do 11 punktów, zaś od trzeciej rundy do 15 oczek. Tak krótka partia sprawiała, że niektórzy faworyci bardzo męczyli się z teoretycznie słabszymi rywalami. Ostatecznie po kilku godzinach zmagań wyłoniono czołową czwórkę. W pierwszym półfinale Wojciech Rusin i Patryk Grendysa ulegli parze Witek/Kozioł, natomiast Artur Kowalik i Piotr Groszek triumfowali nad Przemysławem Cisło i Wojciechem Pietrasem.

Mecz o trzecie miejsce dość niespodziewanie rozstrzygnęli na swoją korzyść mielczanie – Cisło/Pietras. Pojedynek finałowy miał bardzo zacięty przebieg. W dodatku toczony był w rzęsistym deszczu. Ostatecznie zmagania rozstrzygnęli na swoją korzyść Konrad Witek i Marcin Kozioł i to oni mogli cieszyć się z głównej nagrody pieniężnej (300 zł na parę).

Najlepsza czwórka turnieju:

1. Konrad Witek/Marcin Kozioł
2. Artur Kowalik/Piotr Groszek
3. Przemysław Cisło/Wojciech Pietras
4. Wojciech Rusin/Patryk Grendysa

Rozgrywki 2018/2019
Lp. Zespół pkt
1 LKS Głogovia Głogów Młp. 3
2 UKS Kępa MOSiR Dębica 3Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas