Świetny sezon MKS-San Pajda Jarosław
Utworzono: 2019-05-18 21:26:29

Po latach ciężkiej pracy Piotr Pajda awansował ze swoim zespołem do I Ligi Żeńskiej.
Ale to nie jeden sukces w tym sezonie. Juniorki San-Pajda Jarosław awansowały do najlepszej ósemki w swojej kategorii, biorąc udział w finale Mistrzostw Polski w Kętrzynie. Trafiły tam na mocną grupę (z Mistrzyniami Polski) i ostatecznie zajęły 8 miejsce.
Po zdobyciu bezpapelacyjnie I miejsca w IV grupie II Ligi Kobiet, po bardzo zaciętych meczach w półfinale odbywającym się w Jarosławiu, z drugiego miejsca awansowały do turnieju finałowego, który miał się odbyć w Nowym Dworze Mazowieckim (siedzibie najgroźniejszego przeciwnika z półfinałów). W turnieju finałowym zespół Piotra Pajdy wygrał wszystkie mecze, w tym najtrudniejszy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2. I marzenia stało się faktem - SAN-Pajda Jarosław został Mistrzem II Ligi Kobiet i uzyskał awans do I Ligi Kobiet, gdzie spotka się z dwoma zespołami z podkarpackia PWZS Krosno i Szóstką Mielec. Będzie ciekawie.
Jak by tego mało, w odbywających się w Rzeszowie w dniach 9-21 maja 2019 Akademickich Mikstrzostwach Polski w Siatkówce, zespół PWSTE Jarosław, które trzon stanowiły zawodniczki San-Pajda Jarosław, awansował do finału, gdzie zmierzył się z Uniwersytetem Opolskim. Po bardzo pięknym i zaciętym pojedynku, Jarosławianki, które prowadziły już 2:0 i 23:21 w trzecim secie, musiały uznać większe doświadczenie opolanek i przegrały 2:3. Jednak jest to bardzo duży sukces tego zespołu.
Zarówno Piotrowi Pajdzie jak i zawodniczkom i sztaobowi szkoleniowemu gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów na siatkarskich arenach.