Rzeszowianie MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW!!!
Utworzono: 2016-04-18 13:11:45

Zaledwie trzech setów potrzebowali zawodnicy AKS-u, by po zwycięstwie w spotkaniu finałowym cieszyć się z Mistrzostwa Polski Juniorów! - źródło aksrzeszów.pl

Od walki punkt za punkt rozpoczęło się spotkanie finałowe pomiędzy AKS-em V LO Rzeszów i Jastrzębskim Węglem (3:3). As serwisowy Sławka Buscha sprawił, że podopieczni trenera Jerzego Wietechy odskoczyli na dwa "oczka" (6:4), po chwili z zagrywkami Norberta Hubera nie radzili sobie jastrzębianie, dzięki czemu zawodnicy AKS-u powiększali swoje prowadzenie (8:5). Wyraźnie w przyjęciu nie radzili sobie podopieczni Jarosława Kubiaka, a do świetnej dyspozycji w ataku punkty w polu serwisowym dołożył Przemysław Czado (11:7). Niekorzystną serię swojej drużyny przerwą na żądanie starał się przerwać trener Jastrzębskiego Węgla, jednak nie do zatrzymania w tym fragmencie gry był Jakub Ziobrowski (13:8). Pojedynczy blok Łukasza Kozuba na Szewczyku sprawił, że na tablicy widniał wynik 17:11. Dobrą zmianę dał Ernastowicz, który swoimi zagrywkami sprawiał sporo problemów rzeszowskim zawodnikom. Kiedy prowadzenie AKS-u zmalało do czterech "oczek", o czas poprosił trener Jerzy Wietecha (18:14). Po powrocie na parkiet do swojego rytmu powrócili gospodarze, a po ataku Ziobrowskiego w kontrataku na tablicy widniał wynik 22:16. Proste błędy po stronie Jastrzębskiego Węgla doprowadziły do pierwszej piłki setowej (24:17), a premierową odsłonę zakończyła nieudana akcja Żelińskiego (25:17).

Po początkowej wyrównanej walce (2:2), szybko w polu serwisowym zameldował się Przemysław Czado, a efektowny blokJakuba Ziobrowskiego dał wynik (4:2). Mocny atak z lewego skrzydła Sławka Buscha, a po chwili punktowa zagrywka rzeszowskiego atakującego dały wynik 7:4 i o czas poprosił trener Jarosław Kubiak. Niewykorzystane akcje po stronie podopiecznych Jerzego Wietechy sprawiły, że przewaga AKS-u zmalała do jednego "oczka" (10:9). W kolejnych minutach do swojego rytmu gry powrócili rzeszowianie, a po kolejnej skutecznej akcji w kontrataku Buscha prowadzili 15:11. Sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie, bowiem zespoły swoje punkty zdobywały seriami utrudniając rywalom przyjęcie zagrywki (18:15). W końcówce seta świetnie w obronie spisywał się Mateusz Masłowski umożliwiając kolegom rozgrywanie kontrataków (21:17). Szybujące zagrywki Czyrniańskiego sprawiły, że dystans punktowy Jastrzębskiego Węgla zaczął maleć i przy stanie 22:20 czas wykorzystał trener AKS-u. Mocne zagrywki Buscha i punktowy blok Norberta Hubera i Łukasza Kozubazakończyły drugą odsłonę (25:21).