Rusin/Szczepanik wygrali turniej organizowany przez VIII LO w Rzeszowie
Utworzono: 2015-06-22 14:25:25 - Autor: Patryk Polek

Rusin/Szczepanik wygrali turniej organizowany przez VIII LO w Rzeszowie

W sobotę 20 czerwca odbyła się kolejna, 11. edycja turnieju siatkówki plażowej, organizowanego przez VIII LO w Rzeszowie na czele z Jerzym Wietechą. Po kilku godzinach walki najlepsza okazała się para Rusin/Szczepanik.

Turniej na obiektach VIII LO rozpoczął się o poranku i dzielił się na kilka kategorii. Po turnieju młodzieżowców i mikstów przyszedł czas na rywalizację mężczyzn. 14 zgłoszonych ekip rozpoczęło zmagania około godziny 15:00. Zawody toczyły się systemem brazylijskim – druga porażka eliminowała parę z turnieju. Po kilku godzinach wyłoniono czołową czwórkę. W pierwszym półfinale Patryk Polek i Grzegorz Rusin podejmowali Jakuba Kalandyka i Dariusza Jakubka. Co ciekawe zespoły te spotkały się już w drugiej rundzie rozgrywek i wtedy zdecydowanie lepsi okazali się Kalandyk z Jakubkiem. Pojedynek półfinałowy toczył się jednak pod dyktando Polka i Rusina, którzy dzięki triumfowi mogli cieszyć się z awansu do finału. W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęli faworyci zawodów – Paweł Rusin i Karol Szczepanik z Wojciechem Rusinem i Patrykiem Grendysą. Po zaciętym boju lepsi okazali się ci pierwsi i to oni zmierzyli się w finałowej potyczce z Polkiem i Rusinem. Finał rozgrywany był do dwóch wygranych setów, do 15. W pierwszej partii Rusin/Szczepanik kontrolowali sytuację na boisku i zwyciężyli 15:12. W drugiej części gry to rywale wyszli na kilka oczek przewagi, lecz zacięta końcówka należała do faworytów – wygrana 16:14 dała im zwycięstwo w całym turnieju. W małym finale Rusin/Grendysa pokonali  Kalandyka i Jakubka po tie-breaku, zajmując tym samym trzecie miejsce.

Co ciekawe spośród zespołów, które zajęły czołowe cztery lokaty było aż czterech absolwentów VIII LO w Rzeszowie. W dodatku wszystkie trzy miejsca na podium padły łupem braci Rusinów.

Najlepsza czwórka w każdej kategorii odebrała z rąk głównego organizatora, Jerzego Wietechy, nagrody rzeczowe. – W tym roku toczyła się już 11. edycja naszego turnieju. Czas szybko leci, a zawody rozgrywane na obiektach VIII LO na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjnych turniejów na Podkarpaciu. Oby tak dalej – mówił organizator, a jednocześnie nauczyciel WF-u w VIII LO i trener AKS-u V LO Rzeszów, Jerzy Wietecha.

Galerię zdjęć z turnieju mężczyzn można zobaczyć tutaj.

Czołowa czwórka turnieju mężczyzn:

1. Paweł Rusin/Karol Szczepanik
2. Patryk Polek/Grzegorz Rusin
3. Patryk Grendysa/Wojciech Rusin
4. Jakub Kalandyk/Dariusz Jakubek 

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas