Przemyskie młodziczki zdominowały mistrzostwa Podkarpacia w plażówce
Utworzono: 2015-06-17 13:09:41 - Autor: Patryk Polek

Tylko 6 par wzięło udział w mistrzostwach Podkarpacia młodziczek w siatkówce plażowej, które w ten weekend odbyły się na boiskach w Brzozowie. Ostatecznie, po kilku godzinach zmagań, triumfowała para Dworakiewicz/Przyboś z Polonii „15” Przemyśl.

Ze względu na małą ilość startujących drużyn, sześć duetów podzielono na dwie grupy. Co ciekawe spośród sześciu zespołów, aż pięć par stanowiły zawodniczki z Przemyśla. W pierwszej grupie mecze z dużą przewagą, po 2:0, wygrała para Daria Dworakiewicz/ Karolina Przyboś z Polonii „15” Przemyśl. Drugie miejsce zajęły zaś inne przemyślanki - Melania Węcław i Anna Szpyt

W drugiej grupie toczyła się bardziej wyrównana walka. Ostatecznie zwycięstwo odniósł duet przemyślanek Liwień/Jaroch, zaś drugie były rzeszowianki – Słotarska/Kij. W półfinałach, po dwie najlepsze drużyny z grupy A i B, zmierzyły się ze sobą „na krzyż”. Bezkonkurencyjne w Brzozowie okazały się Daria Dworakiewicz i Karolina Przyboś, które w finale, po ciężkim boju (2:1), pokonały swoje koleżanki z Przemyśla – Gabriele Liwień i Jaroch. Na najniższym stopniu podium uplasowały się również siatkarki Polonii – Melania Węcław i Anna Szpyt. Podopieczne Roberta Gierlacha okazały się lepsze od rzeszowianek Anny Słotarskiej i Anny Kij.

- Szkoda, że w zawodach wystartowało tak mało drużyn, aczkolwiek cieszymy się, że zdominowaliśmy podium – mówił po zawodach trener przemyskich zawodniczek, Robert Gierlach.