Półfinał MP w Błażowej
Utworzono: 2016-06-28 23:37:05 - Autor: pb

Półfinał MP w Błażowej

Drugie miejsce w półfinale MP w Błażowej dla pary Vegi MOSiR Stalowa Wola Natalia Szajowska / Aleksandra Bazan

     Na boiskach Zespołu Szkół w Błażowej odbył się turniej połfinałowy Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej.

     W gronie 16 najlepszych par ze Śląska,Małopolski,Świętokrzyskiego i Podkarpacia znalazły się pary Vegi MOSiR Stalowa Wola: Natalia Szajowska /Aleksandra Bazan , Oliwia Tarnawska/Weronika Pokój oraz Anna Czerwonka/Aleksandra Urbaniak (piąta para w województwie dostała szane gry w miejsce nieobecnej pary z Świętokrzyskiego). W toczonych w strasznym upale pojedynkach zdecydowanymi faworytkami były pary ze Śląska który zliczany jest do czołówki Polski w plażówce. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej,Katowic, i Bielska Białej przyjechały na Podkarpacie żeby zająć wszystkie cztery miejsca premiowane awansem do finału MP.Dużą ochotę żeby im w tym przeszkodzić miały reprezętujące Małopolskę bardzo dobre dziewczyny z Popradu Stary Sącz. Pierwsze mecze pokazały że pary śląskie i małopolskie są bardzo mocne o czym przekonała się para Czerwonka /Urbaniak przegrywając w meczu z Mistrzyniami Śląska 2:0.W nastepnym meczu nasza para trafiła na mocną parę ze Starego Sacza i pożegnała się z turniejem. Druga para Podkarpacia (Tarnawska/Pokój) walczyła trochę dłużej ale i ona zostala wyeliminowana z turnieju. Podobnie potoczyły się losy trzeciej pary Klaudia Balawajder / Wiktoria Koryniowska (MOSiR Krosno ) i czwartej Sandra Górecka/Dominika Łazor (UKS 15 Przemyśl).Mistrzyniom Podkarpacia (Szajowska/Bazan) pozostało samotnie pełnić honory gospodyń z czego wywiązały się bardzo dobrze. Po ciężkiej walce z koalicją śląską podopieczne Jakuba Patkiewicza na które początkowo nikt poza trenerem nie stawiał, zajęły drugie miejsce przegrywając nieznacznie w finale z parą Gaś /Szumera (BKS Bielsko Biała) 1:2.Trzecie miejsce zajęła para Kaszuba /Sochacka ( Dąbrowa Górnicza) a czwarte Gożdzicka /Szyniec (Katowice).O tym jak wyrównany był poziom czołowej czwórki świadczą wyniki meczy między nimi (wszystkie kończyły się wynikiem 2:1). Cztery najlepsze pary awansowały do finału Mistrzostw Polski który odbedzie się w połowie lipca prawdopodobnie w Częstochowie.

Awans do finału MP jest podtrzymaniem bardzo dobrej passy młodych siatkarek Vegi MOSiR z tego sezonu (występ w finale MP kadetek na hali i 8 miejsce w Polsce). Ola Bazan wyrównała klubowy rekord trenera Mirosława Sroki który był w jednym sezonie na dwu finałach MP a ma szanse go pobić bo przed nią za tydzień półfinały w kategorii kadetek (wystąpi w nich razem z Katarzyną Dąbrowicz ).

W półfinale kadetek wystąpią też pary : Oliwia Tarnawska / Weronika Pokój ( VEGA MOSiR Stalowa Wola), Agnieszka Konieczny/Małgorzata Konieczny (UKS Szóstka Mielec ) oraz Aleksandra Lidwin/Katarzyna Gładysz (MOSiR Krosno).

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas