Plaża Open: Groszek i Kowalik w turnieju głównym w Pile
Utworzono: 2015-07-31 23:16:48 - Autor: Patryk Polek

Plaża Open: Groszek i Kowalik w turnieju głównym w Pile

Piotr Groszek i Artur Kowalik, którzy ubiegły sezon halowy spędzili w Tęczy Sędziszów Młp., awansowali do turnieju głównego plażowych zmagań z cyklu Plaża Open, który w ten weekend rozgrywany jest w Pile.

Cykl Plaża Open to eliminacje plażowych mistrzostw Polski. Rozgrywki w Pile są szóstym, przedostatnim turniejem całego cyklu.

Para Groszek/Kowalik, która była jedynym zespołem z naszego regionu w tej odsłonie Plaży Open, zmagania rozpoczęła od kwalifikacji. By awansować do „main draw” wicemistrzowie Podkarpacia musieli przebrnąć przez dwie rundy eliminacji. W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy trafili na duet Goździkowski/Trzaska. Po wygraniu pierwszego seta w ich szeregi wkradło się rozluźnienie i o wyniku meczu zadecydować miał tie-break. W nim, po emocjonującej końcówce, triumfowali zawodnicy Tęczy, którzy poszli za ciosem, w drugiej rundzie pokonując w takim samym stosunku parę Cukier/Bąkiewicz.

W I rundzie „main draw” Groszek/Kowalik zmierzą się z duetem Mateusz Zarankiewicz/Dawid Ogórek. Przypomnijmy, że turniej główny toczony jest systemem brazylijskim, a udział w nim bierze szesnaście ekip.

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas