Para VEGI MOSiR Stalowa Wola w finale Mistrzostw Polski Juniorek
Utworzono: 2017-07-03 01:27:25 - Autor: pb

Para VEGI MOSiR Stalowa Wola w finale Mistrzostw Polski Juniorek

Z półfinału Mistrzostw Polski Juniorek w Katowicach awans do turnieju finałowego wywalczyły cztery pary w tym para Vegi MOSiR Stalowa Wola Aleksandra Bazan-Natalia Szajowska

             W Katowicach 27 i 28 czerwca odbył się jeden z czterech półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Wystąpiło 16 par z województw śląskiego,małopolskiego,opolskiego i podkarpackiego w tym m.in. para Ciesielska-Cholewiak która miesiąc temu wywalczyła drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Szkół na turnieju w Polinezji Francuskiej.

         W gronie półfinalistek Podkarpacie reprezentowały trzy pary : mistrzynie województwa Małgorzata Konieczny-Aleksandra Świątkowska ( Mielec ) trzecia para województwa Aleksandra Bazan-Natalia Szajowska (VEGA MOSiR Stalowa Wola) i czwarta para Weronika Pokój-Agata Zawierucha (VEGA MOSiR Stalowa Wola).Druga para województwa Agnieszka Konieczny-Ala Konieczny nie wystąpiła z przyczyn osobistych i ich miejsce w turnieju zajęła dodatkowa para ze Śląska .

      Cztery pierwsze pary półfinału uzyskiwały awans do finału MPJ który odbędzie się 25 i 26 lipca w Częstochowie . Wśród par które awansowały znalazła się para VEGI MOSiR Bazan-Szajowska. Nasza para która nie mogła się przygotować prawidłowo do Mistrzostw Podkarpacia ze względu na maturę Natalii pokazała że ich forma zwyżkuje i z 9 parą juniorek Polski z 2016 będzie trzeba się liczyć i w tym sezonie. Chociaż zajęły czwarte miejsce to awans po raz drugi z rzędu do finału Mistrzostw Polski w którym spotka się 16 najlepszych par w Polsce jest dużym sukcesem całego klubu który przecież nie specjalizuje się w siatkówce plażowej ale niezłe wyszkolenie pozwala dziewczynom na nawiązanie walki z parami specjalizującymi się w tej odmianie siatkówki. O pechu może mówić para mielecka trenująca na co dzień w SMS Spała która zajęła piąte miejsce i nie awansowała do finału. Druga para VEGI MOSiR Pokój-Zawierucha pomimo ambitnej walki przegrała swoje mecze i zajęła 13 miejsce. Pozostałe miejsca dające awans zajęły pary ze Śląska a turniej wygrały vice-mistrzynie Świata.

Rozgrywki 2017/2018
Lp. Zespół pkt
1 MKS MOSiR Jasło 40
2 MKS Wisłok Strzyżów 38
3 SST Lubcza Racławówka 32
4 Klima Błażowa 26
5 AKS V LO Rzeszów 23
6 TKF ITS Anilana Rakszawa 21
7 KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 16
8 UMKS Spartakus Adamówka 13
9 LKS Głogovia Głogów Młp. 7
10 SSPS Czarni Oleszyce 6Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas