Para VEGI MOSiR Stalowa Wola 7 w Polsce
Utworzono: 2017-07-31 01:34:55

Para VEGI MOSiR Stalowa Wola 7 w Polsce

Aleksandra Bazan i Natalia Szajowska (VEGA MOSiR Stalowa Wola) zajęły 7 miejsce na rozgrywanym w Częstochowie finale Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej

 Na boiskach przy letniej pływalni w Częstochowie 25 i 26 lipca odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Po raz drugi z rzędu uczestniczyła w nim para Vegi MOSiR Stalowa Wola Natalia Szajowska- Aleksandra Bazan.

Po ubiegłorocznym 9 miejscu celem dziewcząt było zajęcie wyższej lokaty. Nie było to łatwe zadanie bo w turnieju wzięło udział 16 najlepszych par w Polsce w większości specjalizujących się w siatkówce plażowej. Nasza para ,wychowanki trenerów Jakuba Patkiewicza i Mirosława Sroki nie ma zbyt wielu możliwości pogrania w turniejach plażowych na wysokim poziomie bo na terenie Podkarpacia nie organizuje się ich dużo a wyjazdy po całej Polsce są niestety zbyt kosztowne. Pomimo wszelkich trudności dziewczyny pokazały że przy dobrym wyszkoleniu wyniesionym z hal siatkarskich i ambicji można nawiązać walkę również z „plażowiczkami”.

Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim w którym druga porażka eliminuje z dalszej gry.

Pierwszy mecz z parą Agata Ceynowa -Julia Paszke (UKS Zatoka Pucka 95) Ola i Natalia zagrały zbyt nerwowo i przegrały 2:0.

Na szczęście Ola i Natalia pokazały charakter „veganek” i w drugim meczu nie dały szans parze Aneta Matczak -Alicja Cybulska (UKS Esperanto Warszawa). Wygrały 2:0 po dobrej grze w której Natalia kończyła prawie wszystkie piłki. W następny spotkaniu które decydowało o wejściu do czołowej ósemki nasz duet zmierzył się z Katarzyną Szymańską-Martyną Jachimowicz (Zorza Wodzisław Śląski). Z parą tą dziewczyny miały okazję przegrać na półfinale MP w Katowicach trzy tygodnie wcześniej i teraz pałały żądzą rewanżu. Mecz potocz:ył się korzystnie dla veganek które nie dały rywalkom żadnych szans i po zwycięstwie 2:0 awansowały do najlepszej ósemki. Stawką następnego meczu z parą Dominika Bylicka-Natalia Bogdanowicz (Budowlani Łódź) był awans do czołowej szóstki . Usztywniło to Natalię i Olę które nie zagrały już tak swobodnie jak w poprzednich meczach. Porażka 2:0 (21:17, 21:18) i siódme miejsce w Polsce stało się faktem. Po meczu dziewczyny długo były złe na siebie bo pary nawet do trzeciego miejsca były jak najbardziej w ich zasięgu. Niestety zabrakło ogrania pod presją w poważnych turniejach ale kiedy do nich dotarło że są siódmą para w Polsce to były szczęśliwe tym bardzie że turniej stał na wysokim poziomie a są wyżej niż np: Wicemistrzynie Świata Szkół które zakończyły zawody na 9 miejscu. Mistrzostwo Polski zdobyła para Patrycja Jundził – Julia Gierczyńska pokonując w finale parę Martyna Kłoda-Magdalena Orlicka. Natalia i Ola dziękują MOSiR Stalowa Wola za umożliwienie treningów i sfinansowanie wyjazdu na finał a także firmom Tech-Ekspert Południe Paweł Kalita i PPHU RENART Renata Wilewska -Kolano które wspomogły zakup sprzętu(bielizna termoaktywna, bluzy ,czapki ,stroje do siatkówki plażowej), niezbędnego na takim wyjeździe dzięki czemu nasze dziewczyny wyglądały profesjonalnie.  

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas