Młodzieżowcy grali na piasku o mistrzostwo Podkarpacia
Utworzono: 2014-06-17 02:30:01 - Autor: Patryk Polek

W sobotę 14 czerwca w Ropczycach odbyły się mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce plażowej juniorek i juniorów. W tym samym czasie, w Brzozowie, bój o miano najlepszej pary toczyły młodziczki i młodzicy.

Wśród juniorek najlepsza okazała się para gospodyń – Aleksandra Mich/Monika Chmura, która w finale pokonała ekipę Karpat Krosno - Kinga Czarnowska/Kinga Kinel. Na trzecim stopniu podium uplasowały się również „karpatki” - Anna Chodorowska/Dominika Prętnik i to te trzy pary oraz jeden duet z Przemyśla zagrają w turnieju półfinałowym o mistrzostwo Polski juniorek. Warto dodać, że do sobotnich zmagań przystąpiło tylko sześć duetów.

Nieco więcej, bo 10 dwójek, przystąpiło do turnieju juniorskiego. W nim zwyciężyli faworyci – Marcin Białorudzki i Kamil Waszczuk z Ropczyc. Na drugim miejscu uplasowali się także reprezentanci gospodarzy – Jakub Andreasik i Piotr Pękala, którzy wyprzedzili Dominika Depowskiego oraz Rafała Matułę, grających pod egidą Resovii Rzeszów. Ten pierwszy to MVP turnieju MP juniorów, wychowanek ropczyckiego klubu, który wraz z AKS Resovią Rzeszów wywalczył w tym sezonie mistrzostwo Polki oraz srebrny medal w Młodej Lidze. Stawkę półfinalistów uzupełniła jeszcze para miejscowych – Michał Mich/Paweł Stokłosa. Turniej półfinałowy ma odbyć się początkiem lipca na Lubelszczyźnie.

W Brzozowie dobrze spisali się także ropczyccy młodzicy. Awans do ogólnopolskiego turnieju półfinałowego wywalczyli Dominik Wnęk wraz z Wiktorem Rudnym oraz Miłosz Ruszel z Jakubem Wlęzieniem.

Za tydzień w Błażowej o miano najlepszej pary powalczą kadetki i kadeci. Będzie to sprawdzian generalny przed turniejem seniorów, który zaplanowano na dwa dni – 28 i 29.06. Przypominamy, że zapisy do tego ciekawie zapowiadającego się turnieju potrwają do 23 czerwca.