Mistrzostwa Podkarpacia kadetów i kadetek rozstrzygnięte
Utworzono: 2014-06-25 22:52:53 - Autor: Patryk Polek

W sobotę 21 czerwca w Błażowej odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia kadetów i kadetek. Wśród dziewcząt wystartowało 10 par. Połowę mniej, bo 5 duetów, rywalizowało w turnieju chłopców.

Prawo do startu w zawodach mieli zawodnicy i zawodniczki z rocznika 1997 (lub młodsi). Na start wśród kadetek stanęło 10 par z czego w zdecydowanej większości z UKS-u 15 Przemyśl (7 drużyn). Ostatecznie turniej padł łupem przemyskiej pary Małgorzata Antonik/Patrycja Badowicz, która okazała się lepsza od swojej kolezanki z zespołu, Justyny Pilch oraz jej partnerki, reprezentującej barwy ekipy SAN-PAJDA Jarosław, Zuzanny Przewrockiej. Na najniższym stopniu podium uplasowały się "karpatki" z Krosna, Renata Zywar/Jagoda Czarnowska.

Klasyfikacja Mistrzostw Podkarpacia kadetek:

1. Antonik Małgorzata/Badowicz Patrycja (UKS 15 Przemyśl)
2. Pilch Justyna/Przewrocka Zuzanna (UKS 15 Przemyśl/SAN-PAJDA Jarosław)
3. Czarnowska Jagoda/Zywar Renata (KS Karpaty Krosno)
4. Stecura Joanna/Czerwonka Małgorzata (SAN-PAJDA Jarosław)

5-6. Fudali Marzena/Pilch Katarzyna (UKS 15 Przemyśl)
5-6. Zabrowarna Monika/Napora Joanna (UKS 15 Przemyśl)
7. Górecka Sandra/Łazor Dominika (UKS 15 Przemyśl)
8-10. Skrzypiec Izabela/Wyszkiel Wiktoria (STS Klima Błażowa)
8-10. Chrobak Martyna/Dworakiewicz Daria (UKS 15 Przemyśl)
8-10. Kosała Małgorzata/Białasek Agnieszka (UKS 15 Przemyśl)

Pierwsze cztery pary uzyskały awans do ogólnopolskich, półfinałowych rozgrywek.

Karpaty Krosno zdominowały z kolei turniej kadetów. Oba krośnieńskie duety zajęły dwa pierwsze miejsca - wygrał Jakub Szydło w parze z Michałem Witkosiem, a druga była para Paweł Kasperkowicz/Bartosz Zimka. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy AKS-u Rzeszów - Korneliusz Janda/Marcin Nykiel.

Klasyfikacja Mistrzostw Podkarpacia kadetów:

1. Szydło Jakub/Witkoś Michał (KSS Karpaty Krosno)
2. Kasperkowicz Paweł/Zimka Bartosz (KSS Karpaty Krosno)
3. Janda Korneliusz/Nykiel Marcin (AKS Rzeszów)
4. Cebula Piotr/Późniak Michał (UKS Kępa Dębica)

5. Niemiec Karol/Naspiński Marek (TKS Żagiel Radymno)

Sędzią głównym zawodów była Justyna Gąbka, zaś sędziami I, II i III - Marzena Dolak, Kamil Sypek oraz Łukasz Ziobro.