Mistrzostwa Podkarpacia: Wyłoniono czwórkę finalistów
Utworzono: 2015-06-28 00:30:38 - Autor: Patryk Polek

Mistrzostwa Podkarpacia: Wyłoniono czwórkę finalistów

Znamy czwórkę finalistów mistrzostw Podkarpacia w siatkówce plażowej mężczyzn. Po pierwszym dniu zmagań w półfinałach zmierzą się – Paweł Rusin/Karol Szczepanik z Wojciechem Rusinem i Patrykiem Grendysą oraz Artur Kowalik/Piotr Groszek z Ernestem Plizgą i Janem Włodarczykiem.

Już w I rundzie turniejowej drabinki (grano systemem brazylijskim na 16 zespołów) doszło do ciekawych spotkań. Rusin/Szczepnik mocno musieli namęczyć się z Bilskim i Kozłowskim, by przebrnąć ten etap, lecz ostatecznie zwyciężyli 2:0. Ciekawie było też w innych spotkaniach, lecz obyło się bez niespodzianek. W II rundzie zmagań Ernest Plizga i Jan Włodarczyk trafili na Michała Płechę i Sebastiana Słomiana. Potyczka była bardzo zacięta od samego początku, lecz to zawodnicy Błękitnych Ropczyce trzymali rękę na pulsie, triumfując 21:18,22:20, zapewnili sobie tym samym awans do III rundy.

Emocji nie zabrakło też po prawej stronie drabinki. W bratobójczym pojedynku, w spotkaniu II rundy, duet Rusin Wojciech/Grendysa Patryk okazał się lepszy po tie-breaku od Grzegorza Rusina i Patryka Polka i to ci drudzy musieli pożegnać się z turniejem. Później Rusin/Grendysa odprawili jeszcze z kwitkiem Smelika i Mędonia oraz w zażartym boju młodą parę z Krosna – Witkoś/Szydło i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki mistrzostw. Problemów w drugiej i trzeciej rundzie po lewej stronie drabinki nie mieli za to Paweł Rusin i Karol Szczepanik. Jedni z faworytów zawodów pewnie wygrali swoje spotkania i również zameldowali się w półfinale – podobnie jak Jan Włodarczyk i Ernest Plizga. Stawkę półfinalistów uzupełnią jeszcze Piotr Groszek i Artur Kowalik. Para, która ubiegły sezon w hali spędziła w barwach Tęczy Sędziszów, pokonała w decydującym spotkaniu swoich kolegów klubowych – Michała Bilskiego i Kamila Kozłowskiego 2:1.

Galeria zdjęć z pierwszego i drugiego dnia mistrzostw już w wkrótce w naszym portalu.

Harmonogram gier II dnia mistrzostw Podkarpacia – Klima Cup:

12:00 Boisko nr 1: Szczepanik/Rusin – Rusin/Grendysa

12:00 Bosiko nr 2: Włodarczyk/Plizga – Kowalik/Groszek

13:00 – Mecz o 3. miejsce i finał

14:00 – Zakończenie zawodów

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas