Liga młodziczek: W mieleckim turnieju Szóstka i Siarka bezkonkurencyjne
Utworzono: 2015-01-12 15:55:05 - Autor: Patryk Polek

Z pewnością był to udany weekend dla zawodniczek Szóstki Mielec oraz Siarki Tarnobrzeg. Obie ekipy sięgnęły po dwa zwycięstwa, odprawiając z kwitkiem swoje rywalki bez straty ani jednego seta.

W pierwszym spotkaniu turnieju naprzeciw siebie stanęły zespoły Szóstki Mielec oraz  MUKS Leżajsk. Podopieczne trener Anny Wojtas w premierowym secie pozwoliły przeciwniczkom nawiązać wyrównaną walkę. Druga partia zdecydowanie należała już do drużyny gospodyń, które po wygranej 25:17 mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. Mielczanki drugi raz na boisko wybiegły w meczu numer cztery, a ich rywalkami były zawodniczki LUKS Lider Kamień. Pojedynek był jednak bez historii. Miejscowe całkowicie zdominowały ekipę z Kamienia i po wygranych do 14 i 6 zapisały na swoim koncie kolejne dwa oczka do ligowej tabeli.

W spotkaniu numer trzy podopieczne Michała Pisuli również nie dały rady wyżej notowanym siatkarkom Siarki Tarnobrzeg. Sety przegrane do 10 i 13 sprawiły, że ekipa z Kamienia udział w turnieju zakończyła bez wygranej partii. Mało emocji było także w drugim pojedynku, w którym to Siarka mierzyła się z MUKS Leżajsk. Osłabione brakiem pierwszego trenera, Daniela Domagały, zawodniczki z Leżajska musiały uznać wyższość tarnobrzeżanek i podobnie jak ich rywalki z Kamienia, turniej w Mielcu zakończyły z zerowym dorobkiem wygranych setów.

- Gdyby moje dziewczyny grały tak przez cały sezon, to byłabym spokojna o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski – oceniała niedzielny turniej trenerka Szóstki Mielec, Anna Wojtas. – Moje zawodniczki zagrały dobre mecze. Realizowały to wszystko, o co prosiłam. Wszystko starały się wykonywać, tak jak to jest napisane w książce (śmiech). Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny, to też może świadczyć o tym, że dysponujemy wyrównanym składem. Nic tylko się cieszyć – dodała mielecka trenera. Jej drużynę czeka jeszcze kilka turniejów, lecz Szóstka zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli i o awans do pierwszej trójki będzie bardzo ciężko. – Zaczynamy dosyć nisko. Nie mieliśmy zbyt korzystnego układu pierwszej rundy. Szanse są odległe, ale nie mówię, że jest to niemożliwe – przyznała Anna Wojtas. – Zawsze trzeba walczyć i tego uczę moje dziewczyny. Niech grają jak najlepiej, a wtedy może uda się awansować do czołowej trójki i ćwierćfinału mistrzostw Polski – zakończyła trenerka SMS-u.

Zadowolenia nie krył także szkoleniowiec Siarki Tarnobrzeg, Marek Grąz. – Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu, gdyż dziewczyny zagrały poprawnie. W tym spotkaniu wyróżniłbym Aleksandrę Mordkę i Paulinę Gawałkiewicz. Dobrze zagrała również rozgrywająca Julia Ćwikła – chwalił swoje zawodniczki trener. 18 stycznia jego podopieczne zagrają ważny turniej we własnej hali. – Jest to dobry prognostyk przed turniejem w Tarnobrzegu. Mamy nadzieję, że otworzy nam to drogę do awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Nigdy w historii nie udało się młodziczkom z Tarnobrzega awansować do tego etapu rozgrywek, nie licząc juniorek, które były kiedyś nawet wicemistrzyniami Polski – zakończył trener Marek Grąz.

Najmniej powodów do radości miał Michał Pisula, trener LUKS Lider Kamień. – Można powiedzieć, że gładko przegraliśmy oba spotkania. O ile jeszcze z Siarką powalczyliśmy w pierwszej fazie pierwszego seta, to z Szóstką byliśmy bezradni. Za tydzień mamy turniej na swoim boisku. Powalczymy na pewno z Sanoczanką. Moim zdaniem grupa wschodnia była nieco słabsza, ale z pewnością zrobimy wszystko, by wygrać – powiedział Michał Pisula.