Jedna wygrana Szóstki w lidze młodziczek
Utworzono: 2016-02-02 11:52:02 - Autor: AW

Niedzielny wyjazd do Tarnobrzega jedynie w części szczęśliwy dla mieleckich zespołów młodziczek. Po ostatnich niepowodzeniach czas na pierwsze zwycięstwa i powrót do walki o miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów MP Młodziczek.

Jako pierwsze do boju stanęły zawodniczki trenera Dołowackiego SMS UKS Szóstka II, które zmierzyły się z gospodarzem KPS Siarka Tarnobrzeg. Po meczu stojącym na bardzo dobrym poziomie zespół Szóstki musiał uznać wyższość gospodarzy , przegrywając ostatecznie 2-1. Zespół nie ustrzegł się kilku prostych własnych błędów, co przełożyło się na końcowy wynik. Były łzy rozpaczy i żal po niewykorzystanej szansie na odniesienie zwycięstwa. Krótka motywacyjna rozmowa w szatni sprawiła, że na kolejny mecz wyszła drużyna skoncentrowana, pełna wiary w zwycięstwo. Przeciwnikiem Mielczanek był niewygodny rywal zza miedzy VEGA Stalowa Wola. Mielczanki doskonale realizowały założoną dyscyplinę taktyczną przygotowaną na ten mecz. Bardzo dobrze w przyjęciu i ataku zagrała Liwia Działowska, która kończyła niemal każdą piłkę na środku siatki. Bardzo dobrze przyjmowała również druga środkowa Julia Turczyn (zagrała ona z kontuzją). Wyśmienicie z roli atakującej wywiązała się Julia Bogdan, każdą piłkę w ataku zamieniała w zdobyty punkt. Przyjmujące Laura Duszkiewicz i Weronika Nycek bardzo dobrze spisywały się w obronie oraz precyzyjnie przyjmowały piłki, dzięki czemu rozgrywająca Kinga Salach miała ułatwione zadanie w rozegraniu. Agresywna i taktyczna zagrywka robiła swoje i siała spustoszenie w szeregach przeciwnika , o czym świadczy chociażby wynik pierwszego seta 25-7 dla UKS SMS Szóstki Mielec Drugi set był już tylko formalnością, młodziczki Szóstki wygrają seta do 20 i cały mecz 2-0.
Trener Dołowacki powiedział: "Na pochwałę zasługuje cały zespół i oby tak dalej wyglądała gra moich dziewczyn, a póki piłka w grze to wszystko się jeszcze może zdarzyć, na co liczymy. Według mnie był to mecz bliski ideału, lecz są jeszcze elementy siatkarskiego rzemiosła nad którym musimy solidnie popracować aby nasze formacje i relacje w grze, przyjęcie - atak czy blok - obrona były jeszcze lepsze."
Trener E.Sroka nie mógł znaleźć odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak szybko i boleśnie przegrał to spotkanie? W samych superlatywach wypowiadał się o grze mieleckiego zespołu.
Wygrana ta daje młodziczkom II szanse na powrót do walki o miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski .
To co w połowie udało się młodziczkom II nie udało się młodziczkom I. Zespół trenera Z.Modrasa, który zmierzył się odpowiednio z zespołem Vega Stalowa Wola i KPS Siarka Tarnobrzeg, osłabione brakiem swojej liderki Zuzanny Barbary , mimo  ambitnej postawy nie był w stanie podjąć równorzędnej walki z przeciwnikiem ponosząc dwie porażki po 2-0.
SMS UKS Szóstka Mielec I : Ochab, Kania, Tabor, Binek, Smolicka, Radoń, Dragan, Sankowska, Leydet,
Trener Z.Modras

SMS UKS Szóstka Mielec II: Salach, Duszkiewicz, Turczyn, Bogdan, Nycek, Działowska, Chrabąszcz, Żelazko, Mazur
Trener L.Dołowacki
Wyniki :
KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg - UKS SMS Szóstka Mielec II 2:1 (25:20, 19:25, 15:10)
Vega MOSiR Stalowa Wola - UKS SMS Szóstka Mielec 2:0 (25:12, 25:12)
Vega MOSiR Stalowa Wola - UKS SMS Szóstka Mielec II 0:2 (7:25, 20:25)
KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg -UKS SMS Szóstka Mielec 2:0 (25:18, 25:19