1/2 MP młodzików: Ogromny sukces Wnęka i Ziajora
Utworzono: 2015-07-10 03:42:01 - Autor: Patryk Polek

1/2 MP młodzików: Ogromny sukces Wnęka i Ziajora

Dominik Wnęk i Eryk Ziajor, reprezentujący ekipę Błękitnych Ropczyce, zajęli czwarte miejsce w półfinale mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej i jako jedyni z Podkarpacia awansowali do wielkiego finału MP. Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Błażowej.

Podopieczni Michała Betlei powtórzyli tym samym wyczyn samego trenera, która przed dwunastoma laty, wraz z Marcinem Sroką, grał w finałach mistrzostw Polski juniorów. Wcześniej nikomu innemu z naszego województwa nie udała się ta sztuka.

Młodzi zawodnicy Błękitnych turniej w Błażowej rozpoczęli od zwycięstwa z duetem z Krakowa. Później musieli uznać wyższość łodzian i przeszli tym samym na prawą stronę turniejowej drabinki (grano systemem brazylijskim). Wnęk/Ziajor w kolejnej rundzie natrafili jednak na wolny los, a w meczu decydującym o awansie do czołowej czwórki pokonali w przekonywujący sposób duet AKS-u V LO Rzeszów – Kij/Pichla. Co prawda w półfinale i w meczu o trzecie miejsce ulegli parom z Łodzi, lecz nikt nie odebrał im już pewnego awansu do turnieju finałowego MP młodzików, który odbędzie się w dniach 17-19 lipca. – Finał odbędzie się w Łodzi. Teoretycznie to nie gospodarze będą najsilniejsi. Robiłem rozeznanie i okazuje się, że najlepsze są ekipy ze Śląska. Moi zawodnicy z pewnością jednak mogą powalczyć – wyjaśnia trener Michał Betleja.

Najlepsza czwórka turnieju półfinałowego MP młodzików w Błażowej:

1.Szymon Karnkowski/ Jakub Krzystanek (UKS MG 13 ŁÓDŹ)

2.Jakub Brdak/Bartosz Michalak (KS WIFAMA ŁÓDŹ)

3.Kacper Fryczak/Piotr Lubarski (KS WIFAMA ŁÓDŹ)

4.Dominik Wnęk/Eryk Ziajor (KS BŁĘKITNI ROPCZYCE)

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas