PEWNE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO GŁOGOVII!
Utworzono: 2015-11-08 13:48:08 - Autor: Sławomir Lasota

Kolejny wygrany mecz drużyny z Głogowa,ekipa "Gieksy" pokonała na wyjeździe MOSiR Jasło 3-0 i umocniła się na pozycji wicelidera tabeli III Ligi Mężczyzn na Podkarpaciu.

Drużyna z Głogowa jechała do Jasła podbudowana środową wygraną w sparingu z drugoligowym Wisłokiem Strzyżów i liczyła na pewne zwycięstwo. Ekipa MOSiR-u jednak nie raz udowadniała, że na własnym parkiecie jest trudnym przeciwnikiem dla Głogowian. Mecz zapowiadał się więc bardzo ciekawie mimo, że Jaślanie zajmują miejsce w dole tabeli.

Pierwszy set, jak można było się spodziewać, obie ekipy rozpoczęły nieco nerowo, szczególnie Głogovia miała lekkie problemy z poukładaniem własnej gry. Zawodnicy MOSiR-u mimo tego że, nie posiadają w swoich szeregach wielu wysokich zawodników dobrze sobie radzili w pierwszej fazie spotkania. Świetnie spisywali się w obronie. Taki stan jednak utrzymywał się tylko na poczatku seta, poźniej "Gieksa" opanowała grę, poprawiła przyjęcie i po skutecznej grze środkowych Grzegorza Mańko i Grzegorza Denegi pewnie kontrolowała seta wygrywając go 25-20.

Druga i trzecia  odsłona to już pewna przewaga gości. Głogovia dzięki dobrej zagrywce odrzucała Jaślan od siatki i uniemożliwiała im, prowadzenie własnej gry. Wykorzystywała swoje kontry w bardzo efektowny sposób, rozgrywający Michał Środa często uruchamiał środkowych którzy rozgrywali świetne zawody. Ponad to  używał ciekawych kombinacji, które jak wyraźnie było widać ćwiczono na treningach. Głogovia miała pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi , tener Tomasz Jendryassek rotował składem. Mimo to "Gieksa" ciągle utrzymywała  wysoką skuteczność gry. Drugi set zakończył się wynikiem 25-21. W trzeciej partii gospodarze nie zdołali nawiązać walki ze świetnie dysponowaną w tym meczu ekipą przyjezdnych i szybko stało się jasne, że losy tej partii jak i całego spotkania są  przesądzone. Trzeci set był najbardziej jednostronny, "Gieksa" wygrała 25-17 i cały mecz bardzo pewnie 3-0. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje praktycznie każdy zawodnik gości, ale należy podkreslić swietną grę rozgrywającego Michała Środy, a także obu środkowych Grześka Mańko i Grześka Denegi.

MKS MOSiR Jasło - LKS Głogovia Głogów Młp. 0-3 (20:25,21:25,17:25)

MKS MOSiR Jasło: Wiliński, Kmiecik (K), Skicki, Tomasik, Frączek, Mikosz, Nowak (L) oraz Mikrut, Fryszkowski, Mokrzycki, Adam, Błażejowski

Trener: Bartosz Kilar

Głogovia: Mańko, M.Środa (K), Jendryassek, Pępek, Denega, Świst, T.Środa (L) oraz Madej, Dziadosz, Czerwiński

Trener: Tomasz Jendryassek