Podsumowanie IX kolejki w III Lidze Mężczyzn
Utworzono: 2015-12-08 15:35:03 - Autor: Informacja własna

Zwycięstwa Głogovii, Lubczy, Appgo, Radymna i kolejna wygrana Klimy Błażowa.

Podsumowanie tej serii gier zaczynamy od spotkania w Jaśle. Miejscowy MOSiR podejmował we własnej hali TKS Żagiel Radymno. W tym starciu faworytem byli goście, ale Jaślanie którzy jak do tej pory zawodzą chcieli poszukać punktów w tym starciu.

Pierwszy set to spora niespodzianka bo to gospodarze lepiej weszli w spotkanie i potrafili narzucić swój styl gry. Dobra zagrywka ustawiła grę. Goście popełniali sporo prostych błędów i tym samym Jaślanie wygrali te partie do 19. Druga odsłona to już inny scenariusz. Żagiel nie psuł swoich zagrywek w kontrach bardzo dobrze spisywali się Marcin Pachowicz oraz Rafał Wilk. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca i tym razem pewnie wygrali goście do 20.

Kolejna cześć była podobna to tej poprzedniej, goście uzyskali przewagę i do połowy seta mieli kontrole nad wydarzeniami na boisku, później sporo zamieszania wprowadziła czerwona kartka zawodnika gości. Żagiel stracił nerwy, popełnili błąd w ustawieniu. Jaślanie wyszli nawet na prowadzenie 14-13 ale końcówka należała do siatkarzy z Radymna, którzy wygrali 25-21. W czwartej odsłonie MOSiR zaatakował, wypracował sobie przewagę ale przyjezdni skutecznie punkt po punkcie odrabiali straty. W końcówce wyszli na prowadzenie i wygrali mecz 3-1 co dało im bardzo ważne 3 punkty.

MKS MOSiR JASŁO - TKS ŻAGIEL RADYMNO 1-3 (25:19, 20:25, 21:25, 23:25)

MOSiR:  Fryszkowski K., Skicki S(C)., Kmiecik D., Waśko K., Błażejowski H., Pawlik B., Kulikowski B (L), oraz Wiliński D., Grzyb A., Tomasik K., Frączek P.,Mikosz M., Nowak T.

Trener: Bartosz Kilar

ŻAGIEL:  Rykowski Bernard., Pachowicz Marcin (C), Smelik Michał, Witko Mariusz, Zwoliński Marcin, Wilk Rafał, Pilch Witold (L) oraz Naspiński Marek i Chomik Paweł

Trener: Piotr Fil

Drugie spotkanie tej kolejki to starcie pomiędzy Czarnymi Oleszyce a Lubcza Racławówka. Lubcza dotąd bardzo pewnie wygrywała i jest druga w tabeli tuż za Głogovią. Czarni natomiast są piątą siłą III ligi. Spotkanie to zapowiadało spore emocje ponieważ we własnej hali siatkarze z Oleszyc pokazali, że są bardzo groźni nawet dla liderów.

Początek spotkania był taki jak poprzednie w wykonaniu gości. Lubcza wypracowała przewagę dzięki zagrywce Przemka Fedko i wydawało się, że będzie spokojnie kontrolować grę. Wtedy obudzili się Czarni, znaleźli sposób na przyjęcie trudniej zagrywki przyjezdnych odrobili straty a nawet wyszli na prowadzenie. Siatkarze z Racławówki mieli duże problemy w tym fragmencie spotkania i to wykorzystała ekipa gospodarzy wygrywając pewnie 25-20.

Druga partia to nadal bardzo twarda gra gospodarzy, trzeba przyznać że postawili się wiceliderowi bardzo mocno w tym spotkaniu. Do stanu po 16 obie ekipy szły bardzo równo, ale w końcówce to Lubcza pokazała dlaczego jest jednym z faworytów do wygrania III ligi. Skuteczna zagrywka doskonałe kontry dały zwycięstwo do 19. Trzeci set przyniósł najmniej emocji, Czarni psuli dużo zagrywek przez co gra nie była płynna. Goście natomiast zagrali tak jak przystało na tę drużynę. Kapitalnie od początku spisywał się Przemek Fedko. Racławówka kontrolowała wydarzenia boiskowe przez cała partie i tym samym pewnie wygrała 25-18. Czwarta odsłona jak się później okazało była ostatnią w tym spotkaniu. Co prawda siatkarze z Oleszyc po słabym secie trzecim wrócili do gry i walczyli bardzo dzielnie, praktycznie cały set był toczony na równo to jednak Lubcza znów w końcówce pokazała, że jest lepszym zespołem i zwyciężyła do 22.

SSPS PBS CZARNI OLESZYCE - SST LUBCZA RACŁAWÓWKA 1-3 (25:20, 19:25, 18:25, 22:25)

CZARNI: Wnęk, Juźko, Gontarz (c), Nieckarz, Mazur, Sałek, Czereba (libero) oraz Harasymowicz,

Trener: MIchał Gontarz

LUBCZA:  Fedko, Hołobut , Masłowski, Kilar, Kasprzyk, Kuśnierz, Włodyga (libero I) oraz Brylińsk, Koniuszewski , Żuczek,

Trener: Andrzej Tereszkiewicz

Kolejne spotkanie tej kolejki to starcie dwóch zespołów z dołu tabeli. AZS UR u siebie mierzył siły z będącą ostatnio na fali drużyną Klimy Błażowa.

Spotkanie przyniosło bardzo wiele emocji, obie ekipy popełniały bardzo mało błędów co sprawiło, że kibice mogli obejrzeć kapitalne jak na warunki III ligi starcie. W tabeli " Akademicy" są bardzo blisko Klimy i to na pewno dodatkowo umotywowało zawodników do jeszcze lepszej gry. Od początku był to bardzo zacięty mecz, przyniósł aż 5 setów gdzie minimalnie lepsza okazała się drużyna przyjezdnych. Klima zdobyła kolejne bardzo ważne punkty w lidze. Zwycięstwo nad drużyną Uniwersytetu pozwoliło odskoczyć Błażowianom dwóch ostatnich miejsc. "Akademicy" po tej porażce zajmują przedostanie miejsce w ligowej tabeli.

KU AZS UNIWERSYTET RZESZOWSKI - STS KLIMA BŁAŻOWA 2-3

POZOSTAŁE WYNIKI:

APPGO II LO RZESZÓW- TKF ANILANA RAKSZAWA 3-0 (33:31, 25:16, 25:21)

UMKS SPARTAKUS ADAMÓWKA - LKS GŁOGOVIA GŁOGÓW MŁP 1-3 (20:25, 28:26, 26:28, 21:25)