Głogovia nadal z kompletem zwycięstw w tym sezonie!
Utworzono: 2015-12-16 18:04:24 - Autor: Sławomir Lasota

Siatkarze Głogovii Głogów Młp. zanotowali kolejną wygrana w obecnych rozgrywkach. Tym razem wyższość ekipy lidera musiał uznać Żagiel Radymno.

Głogowianie w X kolejce udała się na kolejny daleki jak na realia III Ligi wyjazd. Lider tabeli mierzył się w Radymnie z miejscowym Żaglem. Spotkanie to miało tylko jednego faworyta i był nim zespół Głogovii. Występująca w roli gospodarza drużyna z Radymna w tabeli zajmuje odległą pozycje a ich podstawowym celem na obecny sezon jest utrzymanie. "Gieksa" przewodzi w ligowej tabeli z pewną przewagą, nic więc dziwnego, że w tym starciu liczyła na pewne zwycięstwo i 3 punkty.

Od samego początku tego spotkania było widać różnice jaka dzieli obie ekipy. Głogovia bardzo szybko uzyskała przewagę praktycznie w każdym elemencie gry. Świetna zagrywka ustawiała poszczególne akcje, gospodarze mili ogromny problem z wyprowadzaniem swoich akcji. Kapitalnie funkcjonowała relacja blok-obrona w drużynie gości co rodziło kontry, a te bardzo skutecznie Głogowianie wykorzystywali. Siatkarze z Radymna ambitnie starali się walczyć ale nie wiele to pomogło. Pierwsza partia padała łupem "Gieksy" 25-19. Drugi set rozpoczął sie bardzo podobnie, goście wypracowali znaczą przewagę, dominowali w każdym elemencie. Trener Tomasz Jendryassek w połowie tej partii wprowadził na boisko powracającego do zespoły atakującego Michała Kazałę oraz środkowego Damiana Szczepka. Zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca przyjezdnych nie wpłynęło na losy seta. Głogovia bardzo pewnie kontrolowała grę i zdeklasowała rywali wygrywając 25-16.

Trzecia odsłona jak się później okazało, była najrówniejsza ze wszystkich. Żagiel nie mając nic do stracenia zaczął grać zdecydowanie odważniej, szczególnie w zagrywce i ataku, a nico rozluźniona dwoma łatwo wygranymi setami drużyna z Głogowa nieco oddała pole. Taki stan jednak nie trwał długo bo Głogowianie byli świetnie dysponowani tego dnia co też pokazali wygrywając cały mecz bardzo pewnie 3-0. W drużynie "Gieksy" można wyróżnić każdego zawodnika, praktycznie wszyscy zagrali naprawdę bardzo dobre zawody i dzięki temu zainkasowali trzy punkty. Głogovia ze spokojem będzie przygotowywać się do następnej kolejki ponieważ ich najgroźniejszy rywal Lubcza Racławówka straciła punkty w X kolejce.

TKS ŻAGIEL RADYMNO - LKS GŁOGOVIA GŁOGÓW MŁP. 0-3 (19:25, 16:25, 21:25)

ŻAGIEL: Smelik, Pachowicz (K), Fil, Witko, Jukczyński, Wilk, Pilch (L) oraz Młynarski, Chomik, Naspiński, Łukasik

Trener: Piotr Fil

GŁOGOVIA: Mańko, M. Środa (K), Jendryassek, Pępek, Dziadosz, Świst, T.Środa (L) oraz Kazała, Szczepek, Czerwiński

Trener: Tomasz Jendryassek