Liga kadetek: Faworytki rozprawiły się z rywalkami
Utworzono: 2015-01-29 00:25:06 - Autor: Barbara Setlik

W 7. kolejce drugiego etapu rozgrywek ligi kadetek rozegrane zostały trzy spotkania. Wygraną w trzech setach odniosły zawodniczki z Jarosławia, które swój mecz rozgrywały w Sanoku. Czterosetowe pojedynki miały miejsce w Łańcucie i Stalowej Woli. W obu tych spotkaniach zwycięstwo odniosły przyjezdne z Mielca i Rzeszowa.

Spotkanie pomiędzy czwartym i szóstym zespołem w tabeli, odbyło się bez większych niespodzianek. Zawodniczki z Jarosławia do Sanoka przyjechały bardzo zmotywowane, nie pozwalając rozegrać się gospodyniom. W pierwszej i trzeciej partii miejscowe zdołały zdobyć jedynie 12 punktów. Najbardziej wyrównany był drugi set, który zakończył się wynikiem 18:25. W całym spotkaniu lepiej prezentowała się drużyna MKS-u, która zapisała na swoim koncie zwycięstwo za trzy punkty.

Czterosetowe spotkanie miało miejsce w Łańcucie, gdzie miejscowe rozegrały pojedynek z zawodniczkami z Mielca. Pierwszą partię dobrze otworzyły zawodniczki MKS-u, pokonując swoje rywali do dwunastu. W kolejnych trzech setach górowały jednak przyjezdne, pozwalając zdobyć swoim przeciwniczkom zaledwie trzydzieści punktów w obu odsłonach. Czwarta, a zarazem ostatnia partia, rozstrzygała się na przewagi. W końcówce lepiej prezentowały się dziewczyny z Mielca, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Najciekawsze spotkanie miało miejsce w Stalowej Woli, pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli. Inauguracyjna partia padła łupem miejscowych, które mocno rozpoczęły mecz. W następnych trzech setach to zawodniczki z Rzeszowa prezentowały swoją fantastyczną formę, kończąc kolejne ataki. Zwycięstwo do 14, 16 i 13 pozwoliło cieszyć się z wygranej w całym spotkaniu drużynie Developresu.