Liga juniorów: Zwycięstwa Karpat i MOSiR-u
Utworzono: 2015-01-26 15:03:04 - Autor: Patryk Polek

Tylko dwa mecze rozegrano w tej kolejce ligi juniorów. W obu przypadkach zwyciężali goście. MKS MOSiR Jasło pokonał na wyjeździe Wisłok Strzyżów 3:0, zaś Karpaty Krosno w czterech setach uporali się z TSV Sanok.

Tylko trzy sety trwał pojedynek MKS-u Wisłok Strzyżów z MOSiR-em Jasło. Gospodarze w premierowej odsłonie ulegli gościom 19:25. W drugiej partii postawili się rywalom, ale to oni rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 25:23. Ostatnia partia potwierdziła dominację przyjezdnych, którzy dzięki zwycięstwu 3:0 zachowali czwarte miejsce w tabeli.

Więcej emocji było w spotkaniu TSV Sanok i Karpat Krosno. Sanoczanie postawili twarde warunki krośnieńskiej ekipie, szczególnie w drugiej części gry. Zakończyło się ona dopiero po zaciętej końcówce triumfem gości – 26:24. Podrażnieni miejscowi zdołali wygrać trzecią odsłonę, lecz w czwartej byli już bezsilni – porażka 19:25 przekreśliła ich szansę na triumf w meczu.

W tabeli ligi juniorów pomimo mniejszej ilości rozegranych spotkań, wciąż z kompletem punktów prowadzi AKS V LO Rzeszów. Oczko mniej zgromadziła ekipa ASK-u II. Karpaty są trzecie, a MOSiR czwarty. W następnym tygodniu rozegrana zostanie ostatnia kolejka fazy zasadniczej, w której wyłonione zostaną ekipy, które reprezentować będą Podkarpacie w ćwierćfinale MP juniorów.