1/2 MP: Zwycięstwo AKS-u V LO Rzeszów
Utworzono: 2015-03-15 17:39:36 - Autor: Patryk Polek

W 2. dniu półfinałowego turnieju MP juniorów zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów pokonali AZS UWM Olsztyn 3:1. Podopieczni trenerów Wietechy i Podpory oddali rywalom tylko trzecią partię sobotniego meczu.

Pojedynek AKS-u V LO Rzeszów z AZS-em Olsztyn rozpoczął się po myśli gości, jednak proste błędy przyjezdnych spowodowały, że rzeszowianie szybko odrobili straty. Później ponownie AZS wysforował się na kilka punktów przewagi, świetnie wykorzystując nadarzające się okazje, szczególnie kończąs sporo kontrataków (5:10). Dobre ataki Ziobrowskiego zniwelowały dystans punktowy do dwóch oczek (12:14), a po ataku Przemysława Czado o czas poprosił szkoleniowiec z Olsztyna. Kiedy Marcin Kania zatrzymał rywala na siatce nasi zawodnicy mogli cieszyć się z wyrównania stanu seta (17:17). Końcówka należała do gospodarzy, którzy przy zagrywkach Błądzińskiego wyszli na prowadzenie. Ostatecznie as Kani zakończył tę partię (25:21).

Rzeszowscy zawodnicy poszli za ciosem w drugiej odsłonie i szybko wypracowali sobie nadwyżkę. Atak z przechodzącej piłki Mateusza Kowalskiego sprawił, że na tablicy widniał wynik 8:5. Trzy błędy w ataku gości zmusiły ich trenera do wzięcia czasu (14:8). Przerwa nie wybiła z rytmu podopiecznych trenerów Wietechy i Podpory. Resovia kontrolowała sytuację – po efektownej kiwce Marcina Komendy obrońcy tytułu sprzed roku mieli piłkę setową, którą wykorzystali już w kolejnej akcji, wygrywając 25:16.

Trzecia partia sobotniej potyczki od początku do końca należała do olsztynian. Kiedy na środku zablokowany został Kania tablica wskazywała wynik 3:7. Chwilę potem na siatce zatrzymany został Czado i interweniować musiał trener Jerzy Wietecha. Tuż po przerwie przyjezdni popisali się dwoma kolejnymi punktami z zagrywki (7:14). W efekcie AZS kontrolował sytuację na boisku i wygrał tę odsłonę 25:14.

Po zdecydowanej porażce w trzeciej części gry rzeszowianie dużo lepiej rozpoczęli kolejną partię. Po asie Błądzińskiego było 7:4. Autowy atak Ziobrowskiego pozwolił jednak wyrównać stan gry. Do środkowej fazy seta żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od przeciwnika. Potrójny blok AKS-u oraz atak w siatkę zawodnika z Olsztyna sprawiły, że Resovia "odjechała" na trzy oczka (18:15). Końcówka tego seta, jak i całego spotkania należała do rzeszowian, a konkretnie do Jakuba Ziobrowskiego. Atakujący, który na co dzień uczy się w SMS-ie Spała, w decydujących momentach wziął na siebie ciężar gry. W rezultacie AKS V LO Rzeszów pokonał AZS UWM Olsztyn 25:22, w całym meczu triumfując 3:1.

AKS V LO Rzeszów - AZS UWM Olsztyn 3:1
(25:21, 25:16, 14:25, 25:22)

AKS: Komenda, Błądziński, Kowalski, Ziobrowski, Czado, Kania, Masłowski (libero) oraz Kozub, Stabrawa, Kalina