1/2 MP: Warszawianie z awansem do finału MP juniorów, AKS nie obroni tytułu
Utworzono: 2015-03-16 19:34:28 - Autor: Barbara Setlik

Ostatnie spotkanie w turnieju półfinałowym, rozegrane zostało pomiędzy AKS-em Rzeszów a Metrem Warszawa. Dobrze dysponowanym zawodnikom ze stolicy, nie byli w stanie przeciwstawić się rzeszowianie. Zwycięstwo drużyny Metra, dało im awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Mecz dobrze rozpoczęli warszawianie, którzy przy serii swoich mocnych zagrywek wypracowali sobie znaczące prowadzenie (0:6). Złą passę rzeszowian mocnym atakiem przerwał Jakub Ziobrowski, a następnie punktową zagrywkę dołożył Tomasz Błądziński (6:11). W ekipie przyjezdnych nie do zatrzymania był Lipiński, który raz po raz wbijał gwoździe w parkiet gospodarzy (11:18). Mimo, że kolejne punkty na skrzydle zdobywał Przemysław Czado i Ziobrowski, a krótkie na środku siatki kończył Marcin Kania, nie wystarczyło to, by zniwelować dystans punktowy do drużyny Metra (17:23). Ostatni punkt w inauguracyjnej partii zdobył Berwald (17:25).

Drugi set w spotkaniu rozpoczął się wyrównanej gry (1:1), a po kolejnych atakach Jakuba Ziobrowskiego i pojedynczym bloku Marcina Komendy, prowadzenie objęli rzeszowianie (7:6). Przez chwilę na boisku trwała walka punkt za punkt, a kiedy błędy w ataku popełniać zaczęli zawodnicy Metra, o czas poprosił ich szkoleniowiec (12:10). Po powrocie na parkiet rywale doprowadzili do remisu, za sprawą ataków Graczyka (15:15). Rzeszowianie jednak szybko wzięli sprawy w swoje ręce, a kolejna punktowa zagrywka Tomasza Błądzińskiego oraz atak z krótkiej Marcina Kani, ponownie wyprowadził na prowadzenie podopiecznych Jerzego Wietechy i Jacka Podpory (21:18). W końcówce partii toczyła się zacięta rywalizacja (24:24, 26:26), jednak atak Głowackiego, zakończył partię na korzyść warszawian (26:28).

Trzecią odsłonę od pojedynczego bloku rozpoczął Mateusz Kowalski , a po ataku na skrzydle Jakuba Ziobrowskiego, na tablicy widniał wynik 6:7. W ekipie Metra kolejne punkty zdobywali Lipiński i Graczyk, którzy wyrastali na liderów swojej drużyny (7:10). Po kolejnych atakach Przemysława Czado i Pawła Stabrawy, gospodarze zniwelowali dystans punktowy do rywali, na jedno oczko (16:17). W decydującej fazie seta nie do zatrzymania był Lipiński, który raz po raz wybijał piłki po bloku zawodników AKS-u (18:23), i to właśnie on zdobył ostatni punkt w całym spotkaniu (20:25).

AKS V LO Rzeszów - Metro Warszawa 0:3
(17:25, 26:28, 20:25)

AKS: Komenda, Błądziński, Kania, Ziobrowski, Czado, Kowalski, Masłowski (libero) oraz Kozub, Stabrawa, Zięzio

Metro: Berwald, Kucharczyk, Lipiński, Szczypkowski, Graczyk, Głowacki, Starek (libero) oraz Pluto