1/2 MP: Warszawianie z awansem do finału MP juniorów, AKS nie obroni tytułu
Ostatnie spotkanie w turnieju półfinałowym, rozegrane zostało pomiędzy AKS-em Rzeszów a Metrem Warszawa. Dobrze dysponowanym zawodnikom ze stolicy, nie byli w stanie przeciwstawić się rzeszowianie. Zwycięstwo drużyny Metra, dało im awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów.
Mecz dobrze rozpoczęli warszawianie, którzy przy serii swoich mocnych zagrywek wypracowali sobie znaczące prowadzenie (0:6). Złą passę rzeszowian mocnym atakiem przerwał Jakub Ziobrowski, a następnie punktową zagrywkę dołożył Tomasz Błądziński (6:11). W ekipie przyjezdnych nie do zatrzymania był Lipiński, który raz po raz wbijał gwoździe w parkiet gospodarzy (11:18). Mimo, że kolejne punkty na skrzydle zdobywał Przemysław Czado i Ziobrowski, a krótkie na środku siatki kończył Marcin Kania, nie wystarczyło to, by zniwelować dystans punktowy do drużyny Metra (17:23). Ostatni punkt w inauguracyjnej partii zdobył Berwald (17:25).
Drugi set w spotkaniu rozpoczął się wyrównanej gry (1:1), a po kolejnych atakach Jakuba Ziobrowskiego i pojedynczym bloku Marcina Komendy, prowadzenie objęli rzeszowianie (7:6). Przez chwilę na boisku trwała walka punkt za punkt, a kiedy błędy w ataku popełniać zaczęli zawodnicy Metra, o czas poprosił ich szkoleniowiec (12:10). Po powrocie na parkiet rywale doprowadzili do remisu, za sprawą ataków Graczyka (15:15). Rzeszowianie jednak szybko wzięli sprawy w swoje ręce, a kolejna punktowa zagrywka Tomasza Błądzińskiego oraz atak z krótkiej Marcina Kani, ponownie wyprowadził na prowadzenie podopiecznych Jerzego Wietechy i Jacka Podpory (21:18). W końcówce partii toczyła się zacięta rywalizacja (24:24, 26:26), jednak atak Głowackiego, zakończył partię na korzyść warszawian (26:28).
Trzecią odsłonę od pojedynczego bloku rozpoczął Mateusz Kowalski , a po ataku na skrzydle Jakuba Ziobrowskiego, na tablicy widniał wynik 6:7. W ekipie Metra kolejne punkty zdobywali Lipiński i Graczyk, którzy wyrastali na liderów swojej drużyny (7:10). Po kolejnych atakach Przemysława Czado i Pawła Stabrawy, gospodarze zniwelowali dystans punktowy do rywali, na jedno oczko (16:17). W decydującej fazie seta nie do zatrzymania był Lipiński, który raz po raz wybijał piłki po bloku zawodników AKS-u (18:23), i to właśnie on zdobył ostatni punkt w całym spotkaniu (20:25).
AKS V LO Rzeszów - Metro Warszawa 0:3
(17:25, 26:28, 20:25)
Składy zespołów:
AKS: Komenda, Błądziński, Kania, Ziobrowski, Czado, Kowalski, Masłowski (libero) oraz Kozub, Stabrawa, Zięzio
Metro: Berwald, Kucharczyk, Lipiński, Szczypkowski, Graczyk, Głowacki, Starek (libero) oraz Pluto
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |