III liga M: Tęcza, Neobus i AKS pewne turnieju finałowego
Utworzono: 2015-02-21 21:00:23 - Autor: Patryk Polek

15. kolejka III ligi M nie przyniosła nieprzewidywalnych rozstrzygnięć. W najciekawszych meczach Tęcza Sędziszów Młp. pokonała na wyjeździe Lubczę Racławówka, a Głogovia Głogów uległa AKS-owi V LO Rzeszów. Trzy punkty zdobył też Neobus w pojedynku z Anilaną. Wszystkie trzy zwycięskie zespoły są już pewne udziału w turniejach finałowych III ligi.

Wicelider rozgrywek, Neobus Niebylec pokonał Anilanę Rakszawa 3:1, lecz podopieczni Krzysztofa Frączka, szczególnie w dwóch pierwszych setach mieli ciężką przeprawę z rywalami. Premierowa odsłona pojedynku miała wyrównany przebieg. Po obu stronach dużo było niedokładności, które mogły być spowodowane trzytygodniową przerwą w rozgrywkach. W decydującej części tej partii to jednak miejscowi przejęli inicjatywę i wygrali 25:22. Również od początku seta numer dwa na boisku brylowali gospodarze. Od stanu 10:6 dla Neobusa przyjezdni zaczęli grać coraz lepiej, odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:22). Siatkarze Eugeniusza Boho nie byli w stanie nawiązać jednak wyrównanej walki w trzeciej i czwartej części gry. Niebylczanie triumfowali gładko i zapisali ważne trzy oczka na swoim koncie.

Ciekawie zapowiadający się pojedynek Lubczy Racławówka z Tęczą Sędziszów Młp. zgromadził w niechobrzańskiej hali sporo kibiców. Jednak to przyjezdni lepiej rozpoczęli to spotkanie, obejmując prowadzenie 9:4. Miejscowi za wszelką cenę chcieli odrobić straty, lecz byli w stanie dogonić sędziszowian tylko na dystans jednego oczka. Potem goście ponownie odskoczyli i zakończyli tego seta zwycięstwem 25:20. W drugiej partii na początku toczyła się walka punkt za punkt. W środkowej fazie Lubcza wysunęła się na niewielkie prowadzenie. W samej końcówce serią znakomitych zagrywek popisał się Przemysław Fedko i SST doprowadziło do wyrównania stanu gry. Trzeci i czwarty set padł już łupem Tęczy, która po ostatnim gwizdku sędziego mogła cieszyć się z kompletu punktów i zachowaniu statusu lidera rozgrywek.

Takim samym rezultatem, co dwa poprzednie spotkania, zakończył się mecz Głogovii z AKS-em V LO Rzeszów. Zawodnicy Tomasza Jędryasska gładko przegrali dwa pierwsze sety (19:25). W trzeciej odsłonie miejscowi zdołali doprowadzić do zaciętej końcówki, która ostatecznie zakończyła się szczęśliwie dla gospodarzy. Atak Michała Kazały pozwolił przedłużyć nadzieję Głogovii na korzystny rezultat. Licealiści z Rzeszowa nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i czwartą część gry przechylili na swoją korzyść triumfując, 25:21.

By tradycji 15. kolejki stało się zadość, w meczu AZS-u UR Rzeszów z Klimą Błażowa musiał paść wynik 3:1. I padł. Co ciekawe miejscowy AZS nie postawił zbyt wygórowanych warunków ekipie Klimy i zdołał wygrać tylko partię numer dwa. Pozostałe dwa sety zakończyły się szybkim triumfem przyjezdnych. W dodatku podopieczni Wojciecha Bajorka i Gabriela Bobuli w żadnym z przegranych setów nie wyszli z dwudziestu punktów.

Ostatnie, niedzielne spotkanie tej kolejki trwało tylko trzy sety. Najbardziej zacięta była druga odsłona. SKS Dukla, po porażce w premierowej partii, mocno postawiła się gospodarzom z Jasła i do samego końca walczyła o wygraną. Siatkarze Bartosza Kilara zachowali jednak więcej zimnej krwi i dzięki zwycięstwu 29:27 w meczu prowadzili już 2:0. To całkowicie podłamało gości. Trzecia i ostatnia część gry toczyła się „do jednej bramki”. MOSiR triumfował 25:13 i dzięki trzem punktom oddalił się od przeciwników na pięć punktów. Jaślanie plasują się na ósmej pozycji. SKS Dukla jest ostatnia i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w lidze. Kluczowy wydaje się być mecz 16. kolejki, w której duklanie na własnym boisko podejmować będą AZS UR Rzeszów.