III liga M: Neobus za silny dla Lubczy, Tęcza lepsza od Głogovii
Utworzono: 2015-01-31 21:41:34 - Autor: Patryk Polek

14. kolejki III ligi mężczyzn rozpoczęła się już w czwartek. W meczu Tęczy Sędziszów Młp. z Głogovią lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:2. W innych spotkaniach Neobus nie pozostawił złudzeń Lubczy, Klima Błażowa pokonała MOSiR Jasło 3:2, Anilana rozbiła SKS Duklę w trzech setach, zaś AKS V LO Rzeszów triumfował nad AZS-em UR 3:1.

W czwartkowy wieczór Tęcza Sędziszów Młp. podejmowała na własnym parkiecie Głogovię Głogów. Gospodarze zaczęli nieco ospale, lecz po chwili przejęli inicjatywę i pewnie pokonali rywali 25:20. W drugiej partii przyjezdni wzięli odwet, triumfując 25:22, lecz w trzeciej gospodarze rozbili głogowian, pozwalając im ugrać zaledwie 15 oczek. Kolejna część gry toczona była pod dyktando gości, lecz miejscowi zdołali wyrównać i losy seta rozstrzygały się w samej końcówce. W niej więcej krwi zachowali jednak podopieczni Tomasza Jędryasska i wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. W nim sędziszowianie prowadzili przy zmianie stron 8:5, lecz chwilę potem, po czerwonej kartce Michała Makowca, na tablicy widniał remis – 8:8. Końcówka należała już do Tęczy, która rozstrzygając „set prawdy” 15:12, zapisała dwa oczka do ligowej tabeli. Również dwa punkty padły łupem Klimy Błażowa, która mierzyła się u siebie z MKS-em MOSiR Jasło. Podopieczni Daniela Pająka wygrywali już 2:1, lecz wysokie zwycięstwo jaślan w kolejnej partii pozwoliło im doprowadzić do piątej odsłony. Miejscowi wykorzystali jednak atut własnego boiska i zwyciężyli 15:12.

Jednego seta oddali zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów swoim lokalnym rywalom – AZS-owi UR Rzeszów. Szczegółową relację można przeczytać tutaj. Problemów z przeciwnikiem nie mieli też zawodnicy Anilany Rakszawa. TKF triumfowało 3:0, lecz decydujący okazał się pierwszy, wygrany do 24 set. Później rakszawianie dzielili i rządzili na boisko, pozwalając ugrać SKS-owi Dukla odpowiednio 13 i 16 oczek.

Również trzy sety trwał ciekawie zapowiadający się pojedynek Neobusa Niebylec z Lubczą Racławówka. W premierowej odsłonie miejscowi kontrolowali sytuację, lecz przy stanie 24:19 świetne zagrywki Przemysława Fedko sprawiły, że przyjezdni zdołali zbliżyć się do gospodarzy na jedno oczko. Na nic się to jednak zdało, gdyż Neobus skończył kolejną piłkę i triumfował 25:23. Drugi set ponownie rozstrzygnął się w samej końcówce. Równą grę obu zespołów przerwał Michał Środa, który asem serwisowym zakończył tę część meczu. W czwartym secie karty rozdawali już miejscowi. Podopieczni Krzysztofa Frączka od początku objęli bezpieczną przewagę i zakończyli cały mecz w trzech setach. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu w stosunku 3:0 od czasu przejęcia Neobusa przez trenera Frączka.

W tabeli III ligi mężczyzn w dalszym ciągu prowadzi Tęcza Sędziszów Młp., o dwa punkty wyprzedzając Neobus Niebylec i o trzy AKS-V LO Rzeszów. Na czwartej lokacie plasuje się Głogovia, zaś tabelę rozgrywek zamyka beniaminek z Dukli. Przed trzecioligowcami dłuższa przerwa. Rozgrywki ponownie ruszą dopiero 21 lutego.