III liga M: AKS wygrał pierwszą rundę, Lubcza ograła SKS Dukla
Utworzono: 2014-12-06 20:52:12 - Autor: Patryk Polek

W ostatniej kolejce I rundy III ligi mężczyzn kibice obejrzeli tylko jeden tie-break. W meczu na szczycie AKS przegrywał już 0:2 z Tęczą Sędziszów Młp., ale odrobił straty i w tie-breaku triumfował 15:12. W pozostałych meczach triumf odnosiły ekipy Neobusu, Lubczy, Anilany oraz Głogovii.

Pojedynek AZS-u UR Rzeszów z Anilaną Rakszawa nie przyniósł zbyt wielu emocji kibicom zgromadzonym w hali przy ulicy Hoffmanowej. Podopieczni Eugeniusza Boho rozegrali chyba najlepsze spotkanie w tej rundzie i pewnie triumfowali w trzech setach. Szczególnie pierwszy set toczył się pod całkowite dyktando przyjezdnych, którzy rozstrzygnęli tę odsłonę w kilkanaście minut, wygrywając 25:13. Dwa następne sety nie były już tak jednostronne, ale to Anilana triumfowała kolejno do 21 i 20, zapisując tym samym komplet oczek. Trzy punkty pozwoliły przeskoczyć siatkarzom z Rakszawy swoich rywali i na zakończenie rundy plasują się oni na szóstym miejscu w tabeli. AZS UR jest ósmy.

Również trzy sety trwało spotkanie Głogovii Głogów z waleczną ekipą MKS-u MOSiR Jasło. Przyjezdni w pierwszej partii postawili faworytowi trudne warunki i do końca nie było wiadomo która z ekip sięgnie po zwycięstwo. Ostatecznie doświadczenie miejscowych wzięło górę i to głogowianie triumfowali 25:23. Dwie kolejne odsłony były bez historii. Gospodarze dominowali na boisku i zwyciężyli wysoko – 25:13 i 25:15. Wygrana 3:0 pozwoliła Głogovii zakończyć rundę na piątym miejscu w tabeli. Siatkarze Tomasza Jędryasska przegrywają jednak z Lubczą Racławówka tylko nieznacznie gorszym stosunkiem setów, co zwiastuje niesamowitą walkę w meczach rewanżowych. Młoda ekipa MOSiR-u zamyka zaś tabelę III ligi.

Wspomniana drużyna Lubczy niespodziewanie rozpoczęła sobotni pojedynek z SKS-em Dukla. Zawodnicy trenerów Masłowskiego i Tereszkiewicza ulegli na własnym boisku przyjezdnym w pierwszej partii, 23:25, chociaż prowadzili już 23:21. Taki obrót sytuacji rozzłościł miejscowych, którzy w kolejnej odsłonie od początku rzucili się do ataku i z akcji na akcję powiększali swoją nadwyżkę. W efekcie triumfowali 25:17, a dwa kolejne sety również zapisali na swoją korzyść, wygrywając dwa razy po 25:21. Lubcza znajduje się na  4. miejscu w tabeli z 16 punktami. Przed przerwą świąteczną zespół prowadzony przez Grzegorza Masłowskiego i Andrzeja Tereszkiewicza czeka jeszcze jedno starcie u siebie z ekipą MOSiRu Jasło. SKS z dorobkiem zaledwie sześciu oczek jest dziewiąty.

Niewielkie problemy z beniaminkiem mieli także zawodnicy Neobusa Niebylec. Pierwsza część meczu toczyła się pod dyktando Klimy Błażowa, która w połowie seta prowadziła już 14:8. Po czasie wziętym na żądanie trenera Surowieckiego nadwyżka nieco zmniejszyła się, ale przyjezdni nie zmarnowali okazji i wygrali 25:22. Po triumfie w premierowej odsłonie, w drugim secie z błażowskich zawodników uszło powietrze. W efekcie podopieczni Daniela Pająka byli w stanie ugrać tylko 10 oczek i niebylczanie wyrównali stan meczu. Trzecia i czwarta partia była tylko trochę bardziej udana dla gości, ale Neobus ani przez chwilę nie wypuścił z rąk pewnego prowadzenia i zwyciężył do 18 i 17, a całym spotkaniu 3:1. MVP pojedynku wybrany został przyjmujący, Tomasz Podulka. Dzięki zwycięstwu ekipa z Niebylca wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Błażowianie I rundę zakończyli na siódmej pozycji w zestawieniu.

Wiele emocji towarzyszyło meczowi UKS-u Tęcza Sędziszów Młp. z AKS-em V LO Rzeszów. Miejscowi prowadzili już 2:0, ale nie potrafili postawić kropki nad „i”, przegrali trzy kolejne sety i spadli na trzecie miejsce w tabeli. AKS został zaś najlepszą ekipą w I rundzie fazy zasadniczej III ligi mężczyzn. Szczegółową relację ze spotkania można znaleźć tutaj.