III liga M: AKS Rzeszów na pozycji lidera
Utworzono: 2014-11-29 01:45:03 - Autor: Patryk Polek

W rzeszowskiej hali ROSiR rozegrane zostało spotkanie pomiędzy liderem a wiceliderem rozgrywek. Rzeszowianie w czterech setach pokonali zespół z Niebylca i po ośmiu kolejkach plasują się na pierwszej pozycji w tabeli. Pięciu setów potrzebowały drużyny z Racławówki i Głogowa, aby pokonać swoich rywali, natomiast zwycięstwo w trzech szybkich partiach zapisali na swoim koncie gracze Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ekipa z Sędziszowa Młp.

Niezbyt wiele emocji było w spotkaniu Anilany Rakszawa z Tęczą Sędziszów. Przyjezdni w pierwszej i drugiej partii kontrolowali przebieg sytuacji na boisku. W trzeciej trener gospodarzy, Eugeniusz Boho, zdecydował się na przestawienie na atak nominalnego środkowego, Marcina Pudło. Zabieg ten nie przyniósł większych rezultatów, gdyż Anilana toczyła wyrównaną walkę z rywalami tylko na początku. Później to podopieczni Piotra Wiktora odskoczyli od przeciwników i nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa w całym pojedynku. Większych problemów z rywalami nie mieli też zawodnicy AZS-u UR Rzeszów. Siatkarze ze stolicy Podkarpacia łatwo triumfowali nad młodą ekipą MOSiR-u Jasło i uczynili to w trzech partiach. Jaślanie tylko w jednym secie zdołali osiągnąć barierę 20 punktów. W pozostałych odsłonach dominacja AZS-u była niepodważalna. Trzeci zwycięski mecz z rzędu i wygrana za trzy punkty sprawiła, że zawodnicy trenerów Bajorka i Bobuli plasują się już na siódmym miejscu w tabeli.

W meczu na szczycie tabeli AKS V LO Rzeszów podejmował zaś Neobus Niebylec. Pierwsza partia toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy zdecydowanie wygrali 25:15. Trzy kolejne sety padły jednak łupem młodych rzeszowian. Dzięki zwycięstwu AKS wskoczył na fotel lidera III ligi. Szczegółową relację można przeczytać tutaj.

Ciekawie było w pojedynku SKS-u Dukla z Głogovią Głogów. Gospodarze chcieli wykorzystać sytuację, gdyż przyjezdni do Dukli udali się bez trzech przyjmujących. Wobec tego na libero zagrał przyjmujący, Tomasz Środa, a na przyjęciu nominalny… środkowy, Mateusz Gaweł oraz atakujący, Maciej Madej. W pierwszych dwóch setach nie dało jednak odczuć się tak eksperymentalnego ustawienia. Głogovia dzieliła i rządziła na boisku, wygrywając dwukrotnie 25:15. Później jednak podopieczni Tomasza Jędryasska, który również pojawił się od początku meczu na parkiecie, przegrali dwie odsłony i o wyniku miał zadecydować tie-break. „Set prawdy” należał ponownie do wicemistrzów III ligi z ubiegłego sezonu i to oni zapisali na swoim koncie dwa punkty.

Również pięć setów oglądali kibice zgromadzeni w błażowskiej hali, gdzie miejscowa Klima podejmowała będącą na fali wznoszącej Lubczę Racławówka. Podopieczni Grzegorza Masłowskiego i Andrzeja Tereszkiewicza od początku nie mieli łatwej przeprawy i przegrali premierową partię 22:25. W drugiej gospodarze mieli w górze nawet piłkę setową, ale bohaterem końcówki tej części gry okazał się Jakub Kąkol, który najpierw skutecznie zablokował rywali, a chwilę potem po ataku z krótkiej przedłużył nadzieje na dobry rezultat. W efekcie Lubcza wygrała 26:24. Trzeci i czwarty set nie przyniósł  rozstrzygnięcia. Zespoły podzieliły się wygranymi i w Błażowej rozegrać miał się tie-break. W nim ekipa z Racławówki wykorzystała większe doświadczenie i chociaż początek był niezwykle wyrównany, to w końcówce goście odskoczyli na trzy oczka, co pozwoliło im na pełną kontrolę do ostatniego gwizdka sędziego (15:10).