Utworzono: 2014-05-18 22:11:10

Zwycięstwo kadetów AKS V LO

W czwartym meczu turnieju finałowego ligi kadetów spotkały się drużyny AKS V LO Rzeszów oraz KARPATY MOSiR Krosno. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, choć na początku niewielką przewagę osiągnęły KARPATY, a to głównie za sprawą błędów i słabego przyjęcia drużyny gospodarzy, którzy mozolnie odrabiali straty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy AKSu dzięki czemu wygrali tego seta 27:25.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg jak pierwszy. Krośnianie pomimo tego, że osiągnęli przewagę na początku meczu nie potrafili jej utrzymać.
Skuteczne bloki i zagrywka pozwoliły na wygraną AKSu 25:23. Trzeci set to walka punkt za punkt.
W końcówce zawodnicy z Rzeszowa prowadzili 21:19, ale zawodnicy KARPAT doprowadzili do remisu po 22:22. W samej końcówce rzeszowianie popełniali błędy w zagrywce, co wykorzystał zespół z Krosna i wygrał 26:24. Czwarty set należał już tylko do rzeszowian, którzy brylowali w zagrywce i w bloku rozbijając zespół Karpat do 14.

AKS V LO Rzeszów - KARPATY MOSiR Krosno 3:1 (27:25, 25:23, 24:26, 25:14)
AKS: Marszałek, Huber, Kłęk, Mróz, Burnatowski, Starzec, Drążek (Libero) oraz Bartman
KARPATY: Janusz, Szydło, Witkoś, Zimka, Zawojski, Zubik, Kasperkowicz