Utworzono: 2014-05-17 23:24:07

Zacięte mecze w Przemyślu i Błażowej

Trzecia kolejka IV ligi mężczyzn nie przyniosła niespodzianek. W meczu na szczycie grupy 1 SKS Dukla pokonała Klimę Błażowa 3:2, natomiast w najciekawszym spotkaniu grupy 2 SMS Przemyśl uległ Spartakusowi Adamówka 2:3.

Grupa 1

Dobrą passę kontynuują młodzi siatkarze ze stolicy województwa. O sile zawodników Jerzego Wietechy, Anilana przekonała się szczególnie w drugiej odsłonie, wygranej przez rzeszowian do 9.

Pierwsze, ale za to okazałe zwycięstwo zanotowali siatkarze z Gminy Łańcut. Lider Kamień nie postawiał rywalom dużego oporu i nadal pozostaje bez wygranej w tym sezonie.

W Błażowej spotkały się dwie wyrównane drużyny, dlatego rozstrzygnięcia musiały zapaść dopiero w tie-breaku. Klima prowadziła w meczu już 2:0, ale potem role się odwróciły i do głosu doszedł SKS, który najpierw doprowadził do remisu, a następnie wygrał piąty set do 11.

Wyniki:
AKS V LO Rzeszów – Anilana Rakszawa 3:0 (25:17, 25:9, 25:22)
Sportur Team Gmina Łańcut – Lider Kamień 3:0 (26:24, 25:20, 25:18)
Klima Błażowa – SKS Dukla 2:3 (25:23, 25:21, 18:25, 28:30, 11:15)
Pauzował zespół UKS Kępa MOSiR Dębica.

Grupa 2

Zaledwie 50 minut potrzebowali siatkarze MKS-u Wierzbna, by pokonać zespół z Radymna. Miejscowi tylko w drugim secie napędzili stracha zawodnikom z Wierzbnej, którzy w pozostałych odsłonach zdeklasowali rywali. Dzięki wygranej MKS zachował pozycję lidera.

W meczu faworytów grupy 2 zespoły podzieliły się punktami. Co prawda przemyślanie prowadzili już 2:0, ale jak mówi siatkarskie przysłowie „kto prowadząc 2:0 nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa 2:3”. Spartakus, dzięki wsparciu fanów, pokonał rywali, a tym samym utrzymał zwycięską passe.

Spotkanie beniaminków obfitowało w dużą ilość błędów. Grom był bliski zwycięstwa 3:0, ale w trzecim setce zaprzepaścił swoją szansę. Dobra zagrywka sprawiła, że gospodarze przypieczętowali wygraną w czwartej odsłonie.