Utworzono: 2014-05-17 23:56:00

W III lidze kobiet powiało nudą

Cztery najlepsze zespoły III ligi kobiet jednogłośnie wygrały swoje mecze, tracąc w tych pojedynkach najwyżej jedną partię. To oczywiście nie przyniosło zmiany lidera, nadal na prowadzeniu utrzymują się siatkarki AZS-u UR Rzeszów, które mają cztery oczka przewagi nad grupą pościgową.

W sobotę na mieleckim parkiecie zmierzyły się zespoły UKS Szóstka Mielec i PBS Bank Sanoczanka Sanok. Mielczanki potraktowały przyjezdne bardzo poważnie i nie dały żadnych szans przeciwniczkom, wygrywając 3:0.

– Początek meczu w wykonaniu dziewczyn był koncertowy. Trudna zagrywka, skuteczny atak, dobre przyjęcie spowodowały, że pierwsze dwa sety trwały 30 min. Cały zespół grał bardzo przyzwoicie. Elementy techniczno-taktyczne doskonalone w przerwie między rundami można było poćwiczyć w takim meczu – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Roman Murdza, trener Szóstki.

SMS UKS Szóstka Mielec - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0
(25:8, 25:11, 25:19)

Wyniki pozostałych spotkań:
AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - KS Wisłoka Dębica 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:15)
UKS Marba Sędziszów Młp. - UKS Gimnazjum Dębowiec 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
AZS UR Rzeszów - UKS MOSiR Jasło 3:1 (25:23, 23:25, 25:15, 25:9)
UKS 15 Gimnazjum nr 1 - Polonia Przemyśl - SST Lubcza Racławówka 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)