Utworzono: 2014-05-18 22:11:45

U kadetów wszystko jasne - relacje z meczów

W dodatkowym turnieju finałowym kadetów komplet zwycięstw zanotowali zawodnicy AKS V LO Rzeszów i zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło pierwszemu zespołowi AKS V LO Rzeszów a trzecie, premiowane także awansem do rozgrywek centralnych, zajęli kadeci z Leżajska - poniżej relacje z ostatnich meczów

LTS Feniks Leżajsk - AKS V LO Rzeszów
Wynik meczu pomiędzy LTS Feniks Leżajsk i AKS V LO Rzeszów decydował o końcowej klasyfikacji w grupie kadetów.
Samo spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, jednak emocji nie brakowało. W pierwszym secie do stanu 17:14 nic nie wskazywało na to, iż LTS Feniks Leżajsk będzie miał problem z odniesieniem zwycięstwa w pierwszej partii. Nic bardziej złudnego. Skuteczny, szczelny blok AKS pozwala zniwelować straty do 1 pkt (20:19), żeby następnie znów pozwolić odskoczyć gospodarzom na niebezpieczną dla siebie przewagę (23:19). Od tego momentu rozpoczyna się gra nerwów. Najpierw goście bronią piłkę meczową i doprowadzają do remisu 24:24, by przy bardzo wyrównanej końcówce wygrać na przewagi 32:30.
Set 2 to kopia partii poprzedniej. Po wyrównanym początku gospodarze odskakują na kilka punktów przewagi (16:13,20:15). Na nic zdają się uwagi trenera gości Artura Łozy, gdyż LTS Feniks Leżajsk powiększa swoją przewagę do 6 pkt (23:17). I w tym momencie sytuacja diametralnie się odwraca. Trafiona zmiana i udane zagrywki Dzięgiela M. pozwala odrobić straty i doprowadzić do wyrównania 23:23. Goście wykorzystują swoją szanse i po raz drugi wygrywają seta na przewagi 26:24.
Po dwóch przegranych setach na przewagi, gospodarze jakby stracili nadzieje na korzystny dla siebie wynik. Goście od początku narzucili swój rytm gry i po udanych atakach doprowadzili do kilku pkt przewagi (4:8,6:11,13:18). Kiedy wydawało się, ze goście spokojnie wygrają ostatnią partie i zakończą spotkanie, na zagrywce w drużynie gospodarzy pojawił się Labuda R. Niedokładne przyjęcia i własne błędy sprawiły, iż z kilku pkt przewagi pozostało tylko jedno oczko (19:20). Nerwowa końcówka znów przyniosła wiele emocji, ale i tym razem ostatnie akcje na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy AKS V LO Rzeszów, tym samym wygrywając seta do 22 i cały mecz 3:0.
LTS Feniks Leżajsk: Zięzio, Karakuła, Sałek, Pudło, Kotula, Wnęk, Garbacki (libero) oraz Stopyra (libero), Daz, Sarzyński, Łabuda
AKS V LO Rzeszów: Burnatowski, Mróz, Kłęk, Hubert, Starzec, Marszałek, Drążek (libero) oraz Dzięgiel, Bartman
AKS V LO Rzeszów 2 - Karpaty MOSiR Krosno
W niedzielny poranek zmierzyły się dwa czołowe zespoły kadetów AKS V LO Rzeszów II oraz Karpat MOSIR-u Krosno, pojedynek miał za zadanie wyłonić zespół, który będzie reprezentował województwo podkarpackie w rozgrywkach ogólnopolskich oraz rozmieszczenie w tabeli końcowej.
Pierwszy set zaczął się od walki punkt za punkt. Przy stanie 6:6 kadeci z Rzeszowa wykorzystali chwilę rozkojarzenia zespołu z Krosna odskoczyli kilkoma punktami, na co zareagowała trener z Krosna biorąc przy stanie punktowym 11:15 przerwę, po której to MOSiR zdobył punkt. Jednak drużyna AKS-u nie pozwoliła przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł i wygrała ten set 25:19.
W drugim secie trener Wietecha dokonał paru zmian  w ustawieniu swojego zespołu, natomiast skład drużyny gości pozostał bez zmian. Ten set pokazał, że obie drużyny znajdują się na podobnym, wysokim poziomie. Gra była bardzo wyrównana. Bardzo ekscytująca okazała się końcówka tego seta, ponieważ tu w górze  było kilka  piłek setowych dla jednej, jak i dla drugiej drużyny. Kilka błędów własnych, oraz kilka straconych zagrywek dało przewagę drużynie gości i to oni dwoma punktami zwyciężyli (25:27).
Kolejna część spotkania zdecydowanie należała do AKS-u (25:17), ale dopiero w końcówce seta. To drużyna z Rzeszowa wykazała się doświadczeniem, dobrze ustawiony blok nie dawał szans zawodnikom z MOSiR-u na przebicie się przez siatkę, również wiele wspaniale wykonanych ataków Ziobrowskiego z AKS przyniosło wymagane założenia, ponieważ tempo tego seta jak i jego ostateczny wynik było narzucane przez zespół trenera Wietechy.
Set czwarty, ostatni w tym spotkaniu rozpoczął się prowadzeniem zespołu przyjezdnego stanem 5:1 na co zareagował trener gospodarzy biorąc przysługujący im czas. Po chwili odpoczynku AKS powoli punkt po punkcie zaczął odrabiać straty, po drodze psując kilka zagrywek. Ponownie jednak w tym meczu Rzeszów pokazał jak ważnym elementem gry jest blok. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21 i tym samym cały mecz wygrał zespół AKS V LO Rzeszów II.
Podczas trwającego półtorej godziny spotkania, osoby obecne na hali, mogły zaobserwować wiele wspaniałych obron, emocjonujących akcji oraz ogromnej woli walki.  Oba zespoły pokazały, że posiadają umiejętności godne zauważenia.
AKS V LO Rzeszów 2 - Kawalec M., Paliński P., Błądziński T., Pasternak M., Kozub Ł., Ziobrowski J., Kalina K., Majkowski M., Masłowski M.,Skomro G., Szczęch R., Kowalski M.
Karpaty MOSiR Krosno - Janusz P., Szydłok K., Toropolski P., Kulpiński M., Ciebień M., Kulpiński K., Witkoś M., Zimka B., Florek M., Zawojski M., Kasperkowicz P., Zubik J.