TURNIEJ FINAŁOWY O MISTRZOSTWO PODKARPACIA KADETEK 2016
Utworzono: 2016-02-17 01:19:30 - Autor: pb

Kadetki Developres SkyRes Rzeszów Mistrzyniami Podkarpacia 2016,Vega MOSiR Stalowa Wola druga a MKS SAN-Pajda Jarosław trzeci po turnieju finałowym.

W dniach 12-14.02.2016r w hali V LO w Rzeszowie odbył się turniej finałowy Podkarpackiej Ligi Kadetek który miał wyłonić ostateczną kolejność drużyn w województwie. Zorganizowanie turnieju było potrzebne ponieważ zespół MKS SAN-Pajda Jarosław zajął na koniec sezonu ligowego czwarte miejsce a  posiadając zawodniczkę (Gabriela Makarowska) w SMS Szczyrk  miał prawo do turnieju z udziałem tej zawodniczki. W turnieju udział wzięły zespoły (kolejność wg miejsca zajętego w lidze): Developres SkyRes Rzeszów, UKS SMS Szóstka Mielec, Vega MOSiR Stalowa Wola, MKS SAN-Pajda Jarosław.

Pierwszego dnia turnieju faworyt Developres bez problemów wygrał z SAN-Pajdą a w drugim meczu Vega nadspodziewanie łatwo(co było pewną niespodzianką) poradziła sobie z Szóstką.        W sobotę mecz pomiędzy Jarosławiem a Mielcem stał na niezłym poziomie. Mielec pomimo iż przegrywał już 2:0 nie poddał się i zdołał odwrócić losy spotkania wygrywając następne sety. Drugi sobotni mecz nie miał już takiej dramaturgii: Rzeszów pokonał Stalową Wolę do zera.

Najbardziej zacięte spotkania rozegrane zostały w niedzielę gdy ważyły się losy awansu do ćwierćfinału MP. SAN-Pajda musiał wygrać z Vegą aby zachować szanse na awans, Stalowej Woli wystarczały dwa sety aby być pewnym awansu, zwycięstwo zaś stalowowolanek zapewniało awans im a także mielczankom. Od pierwszej piłki trwała zacięta walka w każdej akcji a pierwszy set skończył się na przewagi zwycięstwem „biszkopcików”.Również drugiego seta jarosławianki rozstrzygnęły na swoją korzyść. Vega nie zamierzała się jednak poddawać. Trener Mirosław Sroka chociaż nie dysponował pełnym składem potrafił zdopingować swoje zawodniczki i te ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców stalowowolskich a także jeszcze liczniejszych mieleckich wygrały dwa następne sety. Siatkarkom z Jarosławia zajrzała w w oczy powtórka z dnia poprzedniego tym bardziej że w 5 secie Vega prowadziła 6:1 a potem 11:8. Szczęście uśmiechnęło się jednak do podopiecznych trenera Piotra Pajdy i po długim i zażartym spotkaniu odniosły zwycięstwo.

Po takim wyniku przed bardzo trudnym zadanie stanęły mielczanki. Aby awansować musiały wygrać mecz z Rzeszowem lub ugrać co najmniej dwa sety i liczyć że będą miały lepszy bilans małych punktów niż Jarosław. Drużyna trenera Grzegorza Cibickiego nie przestraszyła się faworyta i była o krok od sprawienia niespodzianki. Mielczanki zagrały fantastycznie w obronie i niespodziewanie wygrały pierwszego seta. Nie pomogły Developresowi czasy brane przez trenera Michała Łukowicza, pewne awansu rzeszowianki żeby zdobyć punkt musiały wykonywać po kilka ataków w każdej akcji. „Szóstka” bardzo ambitnie i z poświęceniem grała też w następnych setach i kibice obejrzeli emocjonujący pojedynek zakończony zwycięstwem Rzeszowa 3:1. Ostatecznie Mielcowi zabrakło jednego seta do awansu.

Po zakończeni spotkań dekoracji Mistrzyń Podkarpacia Kadetek 2016 zespołu Developresu SkyRes Rzeszów złotymi medalami dokonał członek zarządu PWZPS Robert Dworak . Srebrne medale przypadły Vedze MOSiR Stalowa Wola a brązowe MKS SAN-Pajda Jarosław. Największy przegrany sezonu 2015/2016 zespół UKS SMS Szóstka Mielec zajął miejsce czwarte. Trzy pierwsze zespoły powalczą w ćwierćfinałach MP od 17 do 20 marca.

Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Kadetek został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Tabela końcowa i wyniki meczy:

Lp.          Zespół                            Mecze  Pkt    Sety +    Sety -   pkt +    pkt -

1 Developres SkyRes Rzeszów      3        6        9            1           247   185

2 Vega MOSiR Stalowa Wola         3        4        5             6          225    228

3 MKS SAN-Pajda Jarosław           3        4        5             8          247    290

4 UKS SMS Szóstka Mielec            3        4        4             8          243    259

Developres SkyRes Rzeszów - MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Vega MOSiR Stalowa Wola - UKS SMS Szóstka Mielec 3:0 (25:22, 25:16, 25:13)

MKS SAN-Pajda Jarosław - UKS SMS Szóstka Mielec 2:3 (25:23, 25:22, 12:25, 17:25, 8:15)

Developres SkyRes Rzeszów - Vega MOSiR Stalowa Wola 3:0 (25:18, 25:21, 25:6)

MKS SAN-Pajda Jarosław - Vega MOSiR Stalowa Wola 3:2 (26:24, 25:20, 13:25, 23:25, 15:11)

Developres SkyRes Rzeszów - UKS SMS Szóstka Mielec 3:1 (22:25, 25:17, 25:22, 25:18)

Składy drużyn na turnieju finałowym:

Developres SkyRes Rzeszów: Babś Zuzanna, Czeleń Natalia, Dyduła Aleksandra, Machowska Ewa, Raszek Maria, Tomaszek Weronika, Wasilewska Martyna, Wojnarowska Patrycja, Wyroślak Natalia, Zalewska Michalina. Trener: Łukowicz Michał.

Vega MOSiR Stalowa Wola: Brodziak Kamila, Dąbrowicz Katarzyna, Figat Aleksandra, Giecko Julia, Małkowicz Anna, Mierzwa Karolina, Mortka Justyna, Olko Katarzyna, Piotrowska Emilia, Pokój Weronika, Sagatowska Aleksandra, Stępień Dominika. Trener: Sroka Mirosław.

MKS SAN-Pajda Jarosław: Bylica Wiktoria, Ciurko Klaudia, Ćwikła Julia, Furdyna Aleksandra, Gorzkiewicz Martyna, Litawa Klaudia, Magierowska Kinga, Makarowska Gabriela, Michalska Kinga, Rusinek Monika, Tokar Daria, Tomczyk Kinga, Zelenko Anna. Trener: Pajda Piotr.

UKS SMS Szóstka Mielec: Cetnar Zuzanna, Daniluk Kaja, Działowska Liwia, Konieczny Agnieszka, Konieczny Alicja, Konieczny Małgorzata, Koza Julia, Krycka Aleksandra, Kuras Weronika, Nakonieczna Joanna, Salach Kinga, Zawiło Anna. Trener: Cibicki Grzegorz.