Utworzono: 2014-05-18 22:16:31

Trzeci dzień ćwierćfinałów MP Juniorek

Pierwszy mecz rozegrały ze sobą zespoły TKS TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI i VC VICTORIA MOSiR CIESZYN. Od początku spotkania toczyła się zacięta walka pomiędzy zespołami. Dwa pierwsze sety należały do zespołu z Cieszyna, który pokonał drużynę z Tomaszowa Lubelskiego 25:21 i 25:20.

Wydawać by się mogło, że wynik spotkania jest już przesądzony i gładkie zwycięstwo w trzech setach zapisze na swoim koncie zespół z Cieszyna.
Niespodziewanie w dwóch kolejnych setach skuteczniejsze akcje zapisywały na swoim koncie dziewczyny z Tomaszowa, które wygrywając sety do 23 i 17 doprowadziły do tie-breaka. Ostatni decydujący set należał do Tomasovii, która nie dała wyrwać sobie wygranej i tym samym wygrała cały mecz 3:2.

TKS TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI: Kaniewska, Marcyniuk(K), Kawecka, Lewczuk, Wojtowicz, Kozyra, Lachowska, Karpiuk, Umer(L) VC VICTORIA MOSiR CIESZYN: Grzybek, Bul, Kałuża, Kruk, Bortliczek, Krzempek(K), Sołtysek, Matusiak, Gaś, Husarek, Brudny(L), Ćmiel(L)

Drugi mecz rozgrywały ze sobą zespoły DEVELOPRES MKS V LO RZESZÓW i MUKS SPARTA WARSZAWA. Z racji, że w meczu grały gospodynie turnieju hala V LO wypełniła się po brzegi kibicami, którzy przybyli by dopingować swoje dziewczyny. Drużyna z Rzeszowa rozpoczęła mecz spokojnie, kontrolując każdą akcje od samego początku. Skuteczne ataki, bloki i dobre obrony doprowadziły do zwycięstwa w pierwszym secie 25:15. Set drugi to dobra gra obu zespołów, jednak i w tym secie lepsze okazały się rzeszowianki, które wygrały go na przewagi 27:25. Rozgrzani do czerwoności kibice nie przestawali dopingować swoich faworytek w secie trzecim. Zespół z Rzeszowa nie popełniał błędów, kontrolował każdą akcję i nie oddawał punktów przeciwniczkom za darmo. Dobra gra Rzeszowianek doprowadziła ich do zwycięstwa w secie trzecim 25:19 a w całym meczu 3:0.

DEVELOPRES MKS V LO RZESZÓW: Kazała(K), Kawa, Cichoń, Kordas, Krauz, Barszcz, Kowal, Mich, Hadera, Korzeń(L) MUKS SPARTA WARSZAWA: Sidor, Sętkiewicz, Pogorzelska, Tomczyk(K), Bociek, Sałyga, Widera, Baranowska, Szafraniak, Duda, Alagierska,
Szmigielska(L)

Ostatnie spotkanie w niedzielne popołudnie rozegrały pomiędzy sobą zespoły MUKS PIATKA SANDOMIERZ i AZS UMCS TPS LUBLIN. Pierwszy set rozegrany został w niecałe 15 minut. Zawodniczki z Lublina nie dały w tym secie większych szans przeciwniczkom wygrywając 25:16. W kolejnym secie zespól z Sandomierza od początku wziął się ostro do pracy, nie przyniosło to jednak drużynie AZS-u wygranej w tym secie. Set trzeci od samego początku był w rekach drużyny z Lublina, która wygrała go 25:14.
MUKS Piątka Sandomierz pogodzić musiała się z przegraną 0:3 w całym meczu.

MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ: Śmiszek, Sulik, Fietko, Kubrak, Bryła(K), Przewłocka, Juda, Pietrasik, Maruszczak, Witczak(L), Rokicka(L) AZS UMCS TPS LUBLIN: Gieroba, Bożym, Kołodziejczyk(K), Jarosińska, Górzyńska, Olejnik, Drabko, Tymosiewicz, Lipska, Bogusz(L)