Sześć drużyn z III ligi powalczy w turniejach finałowych - zapowiedź
Utworzono: 2015-05-15 00:04:25 - Autor: Patryk Polek

Sześć drużyn z III ligi powalczy w turniejach finałowych - zapowiedź

W weekend aż sześć podkarpackich, trzecioligowych drużyn powalczy o awans do II ligi. Wśród mężczyzn bój o szczebel centralny stoczy AKS V LO Rzeszów, Tęcza Sędziszów Młp. oraz Neobus Niebylec. Podkarpacką siatkówkę żeńską reprezentować zaś będą Polonia Przemyśl, Marba Sędziszów Młp., a także MOSiR Jasło.

Ten sezon jest niezwykle udany dla podkarpackich zespołów. Wszystkie sześć ekip, które wywalczyło awans do turniejów półfinałowych, zakwalifikowało się do finałów i będzie mieć szansę na grę w II lidze, w sezonie 2015/2016.

Podopieczni Jerzego Wietechy z AKS-u już w czwartek udali się do Nakła nad Notecią, bowiem o II ligę powalczą w województwie kujawsko-pomorskim. Rywalami rzeszowian będą gospodarze – Womix Trójka, Choroszcza Olsztyn oraz Eurotax Lubsko. Mistrzowie naszego województwa wydają się faworytem turnieju finałowego (grupa 3), aczkolwiek nie mogą zlekceważyć żadnego z rywali. Trudną przeprawę w Warszawie będą mieć siatkarze Tęczy Sędziszów. Druga drużyna tego sezonu III ligi mężczyzn oprócz miejscowego Metra, zmierzy się też z UKS-em Zielone Wzgórza Murowana Goślina oraz SPS 4 CV Garwolin. Sędziszowianie do stolicy udadzą się w nieco okrojonym składzie, ale nie zamierzają łatwo się poddawać i z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Kluczowy wydaje się pierwszy pojedynek z gospodarzami. Jeżeli podopieczni Piotra Wiktora wygraliby z warszawskim Metrem, ich szanse na awans znacznie wzrosną. Ostatni z męskich trzecioligowców, Neobus Niebylec, uda się do Rozprzy niedaleko Bełchatowa. Na zawodników trenera Frączka będą czekać drużyny: miejscowego Kasztelana oraz Lisowiaka Lisków i MUKS Michałkowice. Gospodarze szykują się ponoć na wielkie siatkarskie święto i przygotowują atrakcyjną oprawę każdego meczu.

Wśród pań w najlepszej sytuacji jest UKS 15 Polonia Przemyśl, która uda się w daleką podróż do Kościana, w województwie wielkopolskim. Podopieczne trenera Roberta Gierlacha będą jednak rozstawione w turnieju finałowym i zagrają z dwoma, teoretycznie słabszymi przeciwnikami (Dargfil Tomaszów Maz., Polonia Łaziska). Gra o awans może rozstrzygnąć się dopiero w niedzielnym meczu z ekipą gospodyń – UKŻPS Kościan. Nieco bliżej, bo do Bełchatowa, wybierają się z kolei siatkarki Marby Sędziszów Młp. Nie lada gratką będzie bez wątpienia mecz z gospodyniami turnieju, EKS-em Skrą Bełchatów. Miejscowe nie dysponują jednak taką siłą rażenia jak ich koledzy po fachu z PlusLigi i sędziszowianki mogą pokusić się o dobry rezultat. Co ciekawe w tym samym czasie, w innej bełchatowskiej hali, Energii, będą odbywać się kwalifikacje do mistrzostw świata juniorów, w których udział weźmie oczywiście reprezentacja Polski. Zawodniczki po skończonym meczu mogą więc podglądnąć nadzieje polskiej siatkówki. W zawodach nie zabraknie również podkarpackich akcentów. Drugim libero reprezentacji juniorów jest Mateusz Masłowski, środkowym Bartłomiej Mordyl, zaś przyjmującymi, Dominik Depowski i Aleksander Śliwka. Ten ostatni od przyszłego sezonu powalczy z dorosłą drużyną Asseco Resovii o kolejne mistrzostwo Polski. Masłowski, który jest wychowankiem Resovii, uczy się obecnie w SMS-ie Spała, a Depowski i Mordyl to wypożyczeni z Rzeszowa zawodnicy Politechniki Warszawskiej.

Ostatnim reprezentantem Podkarpacia w finale III ligi kobiet jest MOSiR Jasło. Jasielski team również czeka daleki wyjazd do Golubia-Dobrzynia (woj. kujawsko-pomorskie). Tam piąta drużyna tego sezonu o II ligę powalczy z miejscowymi, Krótką Mysiadło, a także z półfinałowym pogromcą Marby, Skawą Wadowice.

Czy nasze drużyny uzyskają przepustkę na szczebel centralny? Jak potoczą się ich losy w turniejach finałowych? Tego dowiemy się już w niedzielę.

Rozpiska meczów naszych zespołów - 15-17 maja:

Mężczyźni:

Rozprza:

Kasztelan Rozprza - Neobus Raf-Mar Niebylec

Neobus Raf-Mar Niebylec - MUKS Michałkowice

TS Liskowiak Lisków - Neobus Raf-Mar Niebylec

 

Warszawa:

KS Metro Warszawa - Tęcza Sędziszów Małopolski 

Tęcza Sędziszów Małopolski - SPS 4 CV Garwolin

UKS ZW Murowana Goślina - Tęcza Sędziszów Małopolski

 

Nakło:

KS CSD TiM Choroszcza Olsztyn - AKS V LO Rzeszów

Eurotax Lubsko - AKS V LO Rzeszów

AKS V LO Rzeszów - Womix NTS Trójka Nakło

 

Kobiety:

Bełchatów:

Skra Bełchatów - UKS Marba Sędziszów Małopolski

UKS Marba Sędziszów Małopolski - TKS Tychy

SKF KS Poznań - UKS Marba Sędziszów Małopolski

 

Kościan:

Dargfil Tomaszów Maz. - UKS 15 Polonia Przemyśl

Polonia Łaziska - UKS 15 Polonia Przemyśl

UKS 15 Polonia Przemyśl - UKŻPS Kościan

 

Golub-Dobrzyń:

Volley Golub-Dobrzyń - MOSiR Jasło

MOSiR Jasło - MKS Skawa Wadowice17.05.2015

Krótka Mysiadło - MOSiR Jasło

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas