Utworzono: 2014-05-18 20:32:37

Sukces rzeszowian w mini siatkówce

Młodzi siatkarze AKS-u Resovii Rzeszów zdobyli brązowy medal w kategorii „czwórek” XIX Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport 2013. W rywalizacji „trójek” szósta lokata przypadła drużynie SP-2 Rzeszów. W sumie w turnieju wzięło udział siedem zespołów z Podkarpacia.

Wysokie, trzecie miejsce zajęli rzeszowianie z rocznika 2000, którzy w meczu o brąz pokonali MOS Wola Warszawa. W kategorii „trójek” zespół SP-2 Rzeszów uplasował się na szóstym miejscu, natomiast 22. lokata przypadła w udziale drużynie MOS Resovia Rzeszów. 12. miejsce w zestawieniu „dwójek” zajęli zawodnicy AKS MOS I Rzeszów.

Dziewczęta Trójki Leżajsk zajęły 16. pozycje w klasyfikacji „czwórek”. Na 14. miejscu uplasowały się zawodniczki zespołu MKS MOS V Rzeszów, które rywalizowały w kategorii „trójek”. W najmłodszej grupie wiekowej siatkarki Szóstki Papillon Mielec zajęły 22. lokatę.

Do Drzonkowa przyjechało 624 młodych zawodników. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32 tyś. młodych adeptów siatkówki. Rozgrywki finałowe rozpoczęły się 1 lipca, a podczas dwóch dni rozegrano 720 spotkań.