Sukces naszego województwa na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku.
Utworzono: 2017-10-21 17:43:34

Sukces naszego województwa na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku.

W poniedziałek 16.10.2017r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku zakończył się 28. Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt, w którym uczestniczyły reprezentacje województw w roczniku 2003 i młodszym.

W poniedziałek 16.10.2017r.  w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku zakończył się 28. Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt, w którym uczestniczyły reprezentacje województw w roczniku 2003 i młodszym .W składzie naszego województwa które prowadzili trenerzy Mirosław Sroka i Michał Łukowicz znalazły się zawodniczki z klubów :

MKS V LO Rzeszów : Julia Lenik , Olga Musiał , Gabriela Bieniek, Natalia Rejment , Monika Szwarc ,

Vegi MOSiR Stalowa Wola : Zuzanna Bełczowska , Gabriela Kusiak

UKS Szóstki Mielec : Martyna Jamróz , Aleksandra Janów

UKS Zaleszany : Maryla Paterek


Podstawowym celem tych rozgrywek jest wyłowienie uzdolnionej siatkarskiej młodzieży pod kątem szkolenia centralnego. W programie turnieju poza meczami były również testy sprawnościowe. Zawody obserwowane były przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Najlepsze siatkarki otrzymały powołania na kampy. Wśród 23 dziewcząt z całej Polski są trzy z MKS V LO w Rzeszowie - Julia Lenik, Olga Musiał i Natalia Rejment.
Dzięki wygranej nad reprezentacją województwa śląskiego 2:0, nasze reprezentantki zajęły 5 miejsce jeśli chodzi o rywalizację zespołową, natomiast w klasyfikacji ogólnej (testy sprawnościowe + wynik z grania oraz ilość powołań) nasze województwo zajęło historyczne 3 miejsce!

Trenerom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas