Utworzono: 2014-05-18 20:04:37

Siódemka Rzeszów dziewiąta w MP UKS-ów

W Ostrowcu Św. rozegrano I Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w kategorii chłopców. Jedyny przedstawiciel Podkarpacia, Siódemka Rzeszów zajęła w tych zawodach 9. miejsce.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Zespół z Rzeszowa trafił do grupy III, w której za przeciwników miał zespoły z Ostrołęki i Wołomina. W obu spotkaniach rzeszowianie przegrali 1:2 i nie zakwalifikowali się do drugiej rundy turnieju. Gracze Siódemki mieli natomiast najlepszy bilans setów spośród drużyn z ostatnich miejsc, co uplasowało ich na dziewiątej pozycji w klasyfikacji końcowej turnieju.

Pierwszym mistrzem Polski UKS-ów została drużyna Top Jedynka Bielsko-Biała, srebrne medale odebrał Huragan Wołomin, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Piątki Turek. Nagrodę MVP otrzymał Bartosz Grabowski z Wołomina.

W trzydniowym turnieju wzięło udział w sumie 12 drużyn. W zawodach występowali zawodnicy z rocznika 1996 i młodsi.