San-Pajda zagra w finałach MP Kadetek
Utworzono: 2014-05-16 10:39:12

Wrocław okazał się szczęśliwy również dla kadetek MKS-u San-Pajda Jarosław. Podopieczne Piotra Pajdy, mimo porażki w pierwszym dniu turnieju półfinałowego, zdołały zakwalifikować się do finałów.

Pierwszy mecz jarosławianek był bardzo wyrównany. Po trzech zaciętych setach to gospodynie turnieju prowadziły 2:1. W czwartym secie z zawodniczek z Podkarpacia zeszło powietrze i Gwardia bardzo szybko rozstrzygnęła partię na swoją korzyść, wygrywając w całym meczu 3:1.

MKS SAN-Pajda Jarosław - Gwardia Wrocław 1:3 (22:25, 25:22, 18:25, 10:25)

Sobotni mecz wrocławskiego turnieju rozgrywał się pod dyktando zespołu z Jarosławia. Efektem dobrej gry były dwie, łatwo wygrane odsłony. Trzecia partia rozpoczęła się podobnie do wcześniejszych, ale w końcówce popularne „Biszkopty” popełniały proste błędy, co doprowadziło do nerwowej końcówki.

MKS SAN-Pajda Jarosław - Szóstka Biłgoraj 3:0 (25:17, 25:15, 25:23)

Ostatni dzień turnieju miał zadecydować o tym kto oprócz Gwardii Wrocław awansuje do turnieju finałowego. Pierwszy set jarosławianki przegrały na własne życzenie. Drużyna z Krzeszowic zdobyła aż 20 punktów po błędach własnych San-Pajdy. Później MKS poprawił grę w obronie oraz skuteczność ataku i trzy kolejne partie padły ich łupem. Dzięki wygranej zespół z Jarosławia dołączył do grona finalistów Mistrzostw Polski kadetek.

MKS SAN-Pajda Jarosław - Maraton Krzeszowice 3:1 (23:25, 25:14, 25:17, 25:20)

MKS występował w składzie: Elżbieta Wojtunik, Kinga Krauz, Aleksandra Kazała, Dżesika Rój, Marika Kolosek, Zuzanna Rusak, Karina Chmielewska, Małgorzata Sosnowska, Weronika Mikulska, Małgorzata Czerwonka, Jagoda Maternia, Magdalena Pajda, Aleksandra Bar i Mariola Buszta.

Finały odbędą się w dniach 22-26 maja w Kętrzynie, a oprócz San-Pajdy wystąpią w nich następujące zespoły: Sandecja Nowy Sącz, Pałac Bydgoszcz, Orzeł Malbork, MOS Wola Warszawa, Gwardia Wrocław, Gedania Gdańsk, MKS Dąbrowa Górnicza.