Utworzono: 2014-05-18 20:09:29

San-Pajda zagra o 5. miejsce MP

Mimo braku awansu do czołowej czwórki turnieju, kadetki San-Pajdy Jarosław nie poddały się i w sobotnim spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski pokonały zespół MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Jutro, w ostatnim dniu turnieju jarosławianki powalczą o piątą lokatę.

Spotkanie od początku przebiegało po myśli jarosławianek. Siatkarki San-Pajdy szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą powiększyły w dalszej części seta. Prowadzenie nie było ani przez moment zagrożone i pierwsza partią zakończyła się zwycięstwem zespołu z Podkarpacia.

Drugi set bardzo przypominał pierwszy. Jarosławianki utrzymywały dobrą dyspozycję na lewym skrzydle, gdzie regularnie punktowały Aleksandra Kazała i Magdalena Pajda. W końcowej fazie seta zawodniczki Piotra Pajdy wyszły na czteropunktowe prowadzenie i drugi set również padł łupem popularnych „Biszkoptów”.

O wiele więcej emocji było w secie nr 3. Walka w tej partii toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła objąć wyższego prowadzenia. Dopiero w samej końcówce jarosławianki potwierdziły klasę i wygrały cały mecz 3:0.

MKS San-Pajda Jarosław – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

San-Pajda: Wojtunik (4 pkt.), Rój (1), Kazała (23), Krauz (6), Maternia (5), Pajda (12) oraz Bar (L), Buszta (L), Chmielewska

MVP: Dżesika Rój