Utworzono: 2014-05-18 20:06:39

San-Pajda wraca do gry

Zawodniczki z Jarosławia podniosły się po wczorajszej porażce i w dzisiejszym spotkaniu pokonały Orzeł Malbork 3:0. Dzięki wygranej podopieczne Piotra Pajdy zachowały szanse na awans do walki o miejsca 1-4 Mistrzostw Polski kadetek.

Siatkarki z Jarosławia już od pierwszych piłek pokazały, że nie boją się bardziej doświadczonych rywalek. Wysoka skuteczność w ataku sprawiła, że zespół San-Pajda prowadził już 8:4. Jarosławianki utrzymywały trzypunktową przewagę przez całą partię, w czym duży udział miała niezawodna Ola Kazała. Końcówka również należała do zawodniczek z Podkarpacia, które rozstrzygnęły pierwszą partię na swoją korzyść.

Drugi set to wyśmienita postawa w polu serwisowym zawodniczek Piotra Pajdy. MKS zdobył w tej części meczu aż 5 oczek w tym elemencie. Siatkarki Orła grały jednak lepiej niż w pierwszej odsłonie i wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcowej fazie partii jarosławianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta, zwiększając prowadzenie w meczu.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Malborka, ale nie potrafiły utrzymać wypracowanej przewagi. Popularnym „Biszkoptom” wychodziło w tym okresie praktycznie wszystko. Dobra postawa przełożyła się bezpośrednio na prowadzenie jarosławianek najpierw 16:12, a potem 21:14. Wtedy na boisku istniała już tylko jedna drużyna – MKS San-Pajda, która konsekwentnie doprowadziła do zwycięstwa w partii do 21, a w całym meczu 3:0.

Najlepszą zawodniczką, trwającego niewiele ponad godzinę meczu, została wybrana Aleksandra Kazała.

MKS San-Pajda Jarosław – Orzeł Malbork 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

San-Pajda: Wojtunik (5 pkt.), Mikulska (3), Kazała (17), Krauz (3), Maternia (7), Pajda (7) oraz Bar (L), Chmielewska (7), Rój.