Utworzono: 2014-05-17 23:51:54

Rzeszowianki nie zwalniają tempa

Za nami kolejna runda spotkań w III lidze kobiet. W meczu na szczycie AZS UR Rzeszów pokonał na wyjeździe SAN-Pajdę Jarosław 3:0. W innych pojedynkach zwyciężyły zespoły z Mielca, Racławówki, Dębicy i Dębowca.

Mecz czołowych drużyn III ligi kobiet stał na wysokim poziomie. Zarówno jarosławianki, jak i rzeszowianki prezentowały ciekawą grę.

Pierwsza połowa inaugurującej odsłony to walka punkt za punkt. Później akademiczki z Rzeszowa wyszły na prowadzenie 19:15, ale zawodniczki Pawła Pajdy zdołały zmniejszyć dystans do jednego punktu. Wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęły jednak przyjezdne.

W drugim secie SAN-Pajda prowadził już  11:8. Tym razem to rzeszowianki nie dały za wygraną i szybko odrobiły starty, wychodząc na prowadzenie 15:14. Końcówka tej odsłony należała do zawodniczek trenera Olszowego, które wygrały partię do 22.

Do trzeciego seta jarosławianki przystąpiły w zmienionym składzie. Roszady jednak na nic się zdały, gdyż znów górą były siatkarki ze stolicy Podkarpacia, które prowadziły najpierw 14:11, a chwilę później 21:18. Mimo ambitnej postawy SAN-Pajdy, trzecia odsłona padła łupem rzeszowianek i to one wróciły do domu z kompletem punktów.

AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - AZS UR Rzeszów 0:3
(22:25, 22:25, 23:25)

Jarosław: Sosnowska, Rój, Brzezińska, Słowik, Magierowska, Pajda, Bar (L) oraz Zemlyanska (L), Dynarowicz, Mikulska, Ochab, Niedbała.

Rzeszów: Sas, Nobis, Hajduk, Matejek, Świątek, Bator, Szubart (L) oraz Kutyła, Baran, Marszałek.

Wyniki pozostałych spotkań:
UKS Gimnazjum Dębowiec - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (26:24, 25:18, 25:23)
SMS UKS Szóstka Mielec - UKS 15 – Gimnazjum Nr 1 Przemyśl 3:0 (25:7, 25:19, 25:22)
UKS Marba Sędziszów Młp. - SST Lubcza Racławówka 1:3 (26:24, 20:25, 23:25, 17:25)
KS Wisłoka Dębica - UKS MOSiR Jasło 3:1 (28:26, 17:25, 25:22, 25:21)