Utworzono: 2014-05-17 14:41:16

Rzeszowianie mistrzami Gimnazjady

Dziś w Rzeszowie rozegrany został finał wojewódzki Gimnazjady chłopców. Turniej zakończył się zwycięstwem uczniów Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie, którzy w meczu finałowym pokonali rywali z Krasnego 2:0.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ekipy ze Stalowej Woli i Krasnego. Sety wygrane do 11 i 14 dały zawodnikom Gimnazjum w Krasnem awans do finału. Drugi mecz przyniósł więcej emocji, a wygrana padła łupem uczniów z Rzeszowa.

Aż trzy sety były potrzebne do wyłonienia brązowych medalistów. W decydującym starciu to młodzi siatkarze z Krosna przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Mecz finałowy przebiegał pod dyktando rzeszowian. Partie wygrane do 19 i 16 zapewniły im zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim. Trenerem zwycięskiej ekipy jest Jacek Podpora.

Zespoły odebrały nagrody w postaci pucharów i medali.