Runda finałowa Młodziczek rozpoczęta!
Utworzono: 2016-01-12 09:43:02 - Autor: AW

W dniu 10 stycznia 2016 zainaugurowały rundę finałową młodziczki. W tej rundzie spotyka się 8 zespołów i tylko 3 najlepsze wywalczą awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Na początek bratobójczy pojedynek dwóch naszych zespołów SMS UKS "Szostka" Mielec I i II. Po świątecznej przerwie i przeprowadzce do innych hal, na których trenują oba zespoły, lepiej w mecz weszły zawodniczki trenera Modrasa.  Dokładną i mierzoną zagrywką ustawiły sobie swoje młodsze koleżanki. Ich przewaga w tym elemencie na początku była miażdżąca 7-1, 10-3, 14-3, 16 -4, dopiero gdy na zagrywce pojawiła się Julia Bogdan przewaga drużyny I zaczęła topnieć i wynik wyglądał juz lepiej 11-17. Później walka toczyła się punkt za punkt, lecz w końcówce lepsze okazały się zawodniczki I zespołu, które rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść 25-21. W drugim secie  z lepszej strony pokazały się zawodniczki trenera Dołowackiego. Praktycznie przez całego seta miały przewagę kilku punktów ( 3-1, 4-2, 15-11) i to one wygryły seta 25-22. Stan meczu zatem remisowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.  Raz jedna, raz druga drużyna zdobywała nieznaczną przewagę, by zaraz popełnić kardynalny błąd w ataku lub zagrywce. Obaj trenerzy zapewne ciśnienie mieli podniesione, kiedy widzieli w akcji swoje podopieczne. Bliskie odniesienia zwycięstwa były zawodniczki trenera Dołowackiego, które prowadząc już 14-12,  zaatakowały w siatkę dając 13 punkt przeciwnikom. Za moment zrobił się remis 15-15 , a dwa kolejne punkty  po bardzo dobrych zagrywkach Zuzanny Barbary i błędach w jej w przyjęciu zdobyły zawodniczki UKS SMS Szóstka Mielec I.   Zespół trenera Modrasa wygrał seta 17-15 i cały mecz 2-1.

Swojego niezadowolenia z postawy swoich zawodniczek nie krył trener Dołowacki  :" Zagrały one bardzo słaby mecz w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Jest jeszcze wiele obszarów w naszej grze, które musimy wprowadzić na odpowiednie tory, aby móc rywalizować z najlepszymi. Pozostaje nam tylko praca i jeszcze raz praca w myśl "walcz i zwyciężaj", wierni po porażce dumni po zwycięstwie skupiamy się na swoich celach."

UKS SMS Szostka - UKS SMS Szostka II 2-1 (25-21, 22-25, 17-15)

UKS SMS Szóstka Mielec I:  Z.Barbara, K.Binek, O.Dragan, M.Smolicka, A.Tabor, W.Ochab, A.Wrońska (libero) oraz L.Leydet,

trener Zbigniew Modras

UKS SMS Szóstka Mielec II : K.Salach, L.Duszkiewicz, L.Działowska, J.Bogdan, W.Nycek, J.Turczyn oraz Chrabąszcz, A.Mazur, L.Żelazko trener Łukasz Dołowacki