Utworzono: 2014-05-18 20:10:03

Resovia w finale MP kadetów!

Siatkarze AKS-u Resovii Rzeszów pokonali po emocjonującym spotkaniu AZS UWM Olsztyn 3:2 i jutro zagrają w meczu finałowym Mistrzostw Polski kadetów. Rywalem biało-czerwonych będzie Jastrzębski Węgiel. Początek spotkania o godzinie 13.

Pierwszy set zdecydowanie należał do rzeszowian, którzy w kluczowych momentach pierwszego seta zachowali więcej spokoju i wygrali pierwszą partię do 20.

Druga i trzecia odsłona to już zdecydowanie lepsza postawa AZS-u Olsztyn. Sety wygrane kolejno do 16 i 22 spowodowały, że AKS musiał walczyć o przetrwanie w meczu.

Kolejna część meczu było bardzo zacięta i dopiero w końcówce rzeszowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, doprowadzając tym samym do piątej partii.

W decydującym secie oba zespoły nie dawały za wygraną i ambitnie walczyły o awans do finału. AZS Olsztyn prowadził już 13:11, ale zawodnicy Artura Łozy najpierw wyrównali wynik tie-breaka, a chwilę później zdobyli kolejne dwa oczka i unieśli ręce w geście triumfu.

AZS UWM Olsztyn – AKS Resovia Rzeszów 2:3 (20:25, 25:16, 25:22, 20:25, 13:15)

MVP: Dawid Wiczkowski