Utworzono: 2014-05-17 23:38:38

Prawie wszystko jasne

Jeśli potwierdzą się spekulację na temat wycofania się z rywalizacji Anilany II Rakszawa, to znamy już szóstkę drużyn, która powalczy o awans do III ligi. W takim wypadku do play-off awansuje Klima Błażowa, która po zaciętym spotkaniu pokonała Sportur Team Gmina Łańcut 3:2.

Początek pierwszego seta pokazał, że nie będzie to łatwy mecz. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W końcu dzięki skutecznemu blokowi gospodarzy było 8:6 dla Sporturu. Potem prowadzenie urosło do trzech oczek. Trener gości poprosił o przerwę dla swoich zawodników.  To pozytywnie wpłynęło na jego zespół, gdyż Klima wygrywała już 16:17. Końcówka tej partii to walka do samego końca, którą wygrał Sportur 25:23.

Kolejną odsłonę kiepsko rozpoczęli gospodarze. Sportur miał złe przyjęcie, a Klima dobrze serwowała, ich przewaga była czteropunktowa (14:18). Gospodarze próbowali odrobić straty, ale na chęciach się kończyło, set skończył się znakomicie dla gości z Błażowej, 20:25.

Przez pierwszą połowę trzeciego seta, żadna z drużyn nie mogła wypracować jakiejkolwiek przewagi. Dopiero atak Drozda dał dwupunktowe prowadzenie 14:12. Gospodarze mieli już cztery oczka przewagi nad podopiecznymi Daniela Pająka. Sytuacja nie zmieniła się i Sportur mógł się cieszyć z wygranej 25:21.

Czwarty set to ponownie dobre przyjęcie siatkarzy Klimy. Goście prowadzili 5:10. Później dwa asy serwisowe zanotował Drozd i prowadzenie Klimy zmniejszyło się do dwóch oczek. Potem od stanu 18:22 gospodarze zaczęli jeszcze raz odrabiać starty. W końcu po ostrych wymianach, Sportur doprowadził do remisu, ale partię wygrała Klima Błażowa 24:26.

Ostatnia batalia rozstrzygnęła losy tego spotkania. Początkowo Sportur nie mógł nic zdziałać, ale po zmianie stron gospodarze doprowadzili do remisu. Jednak tym razem to Klima wygrała seta do 12, a cały mecz 3:2. Teraz Klima musi czekać na decyzję Anilany II. Jeśli rakszawianie się wycofają, to zespół z Błażowej zajmie ich miejsce w play-off.

Sportur Team Gmina Łańcut - STS Klima Błażowa 2:3
(25:23, 20:25, 25:21, 24:26, 12:15)

W pozostałych meczach grupy 1:
TKF ITS Anilana Rakszawa - SKS Dukla 1:3 (25:21, 20:25, 18:25, 20:25)
AKS V LO Rzeszów - UKS Kępa MOSiR Dębica 3:1 (25:16, 26:24, 21:25, 25:16)

W grupie drugiej karty zostały rozdane już wcześniej, ale czołowe zespoły nie zapomniały, że wyniki z pierwszej rundy mają znaczenie w decydującej fazie sezonu. Zarówno Spartakus Adamówka, jak i SMS Przemyśl zgodnie wygrały w trzech setach i umocniły się na prowadzeniu w tabeli. Sokół Sieniawa i Żagiel Radymno zakończyły już tegoroczne występy, ten drugi zespół nie zaznał w tym sezonie smaku zwycięstwa.