Utworzono: 2014-05-18 22:22:03

Półfinały MP Juniorek za nami

W ostatnim dniu Półfinałów o Mistrzostwo Polski Juniorek rozegrane zostały dwa mecze. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny PTPS Piła i Energa Gedania Gdańsk. W secie pierwszym od początku gra była wyrównana, jednak w końcówce kilku punktową przewagę osiągnął zespół z Gdańska wygrywając 25:21. W secie drugim znacznie dominował zespół Gedanii, który nie dał swoim rywalkom większych szans na zwycięstwo w tym secie. Set zakończył się stanem 25:14 dla zespołu z Gdańska. W secie trzecim, który okazał się zarazem ostatnim również lepiej prezentował się zespół z Gdańska. Dziewczyny mając przewagę dwóch wygranych setów pewnie rozgrywały swoje akcje, wyprowadzały kontry oraz zagrywką odrzucały przeciwniczki od siatki. Set zakończył się stanem 25:15 a cale spotkanie 3:0 dla zespołu z Gdańska.

W ostatnim dniu Półfinałów o Mistrzostwo Polski Juniorek rozegrane zostały dwa mecze. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny PTPS Piła i Energa Gedania Gdańsk. W secie pierwszym od początku gra była wyrównana, jednak w  końcówce kilku punktową przewagę osiągnął zespół z Gdańska wygrywając 25:21. W secie drugim  znacznie dominował zespół Gedanii, który nie dał swoim rywalkom większych szans na zwycięstwo w tym secie. Set zakończył się stanem 25:14 dla zespołu z Gdańska. W secie trzecim, który okazał się zarazem ostatnim również lepiej prezentował się zespół z Gdańska. Dziewczyny mając przewagę dwóch wygranych setów pewnie rozgrywały swoje akcje, wyprowadzały kontry oraz zagrywką odrzucały przeciwniczki od siatki. Set zakończył się stanem 25:15 a cale spotkanie 3:0 dla zespołu z Gdańska.

PTPS PIŁA: Grzelczak, Janowicz, Groblewska, Nowicka, Tomczyk, Zaczkowska, Lewandowska, Stencel, Zając, Konieczna(K), Błoch(L), Barabasz(L).
ENERGA GEDANIA GDAŃSK: Krasula, Grzmocińska, Kulawy, Bronisz, Damaske, Urbanowicz, Piotrowska, Kaczyńska, Mras, Tucholska(K), Majkowska, Nowak(L)

W drugim meczu zmierzyły się drużyny  Developres MKS V LO RZESZÓW i AZS UMCS TPS LUBLIN.  Rzeszowianki spotkanie zaczęły od mocnych ataków, serwisów oraz od skutecznych bloków.                  W 16-minutowym pierwszym secie zespół z Rzeszowa pozwolił zdobyć przeciwniczkom zaledwie 14 punktów. W secie drugim gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta drużyna Developresu odskoczyła przeciwniczkom na kilka oczek, co dało im wygraną 25:22. Set trzeci od samego początku należał do zespołu z Rzeszowa. Dziewczyny kończyły każdą akcję, nie popełniały błędów, a do tego dołożyły punktowe zagrywki i świetne bloki. Przeciwniczki nie miały najmniejszych szans, udało im się zdobyć zaledwie 10 punktów. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny z Rzeszowa.

DEVELOPRES MKS V LO RZESZOW: Kazała(K), Kawa, Cichoń, Kordas, Krauz, Barszcz, Kowal, Mich, Hadera, Korzeń(L).
AZS UMCS TPS LUBLIN: Gieroba, Bożym, Kołodziejczyk(K), Jarosińska, Górzyńska, Piech, Olejnik, Drabko, Lipska, Tymosiewicz, Bogusz(L)